0 (850) 441 1813 Hafta içi 11:00 - 17:00 info@wpkurs.com
Divi WordPress Theme

Özenerek kurduğun kişisel bloğun ya da para kazanmak için açtığın WordPress siten yeteri kadar ziyaretçi çekmiyor mu? Ziyaretçi web sitesinin can damarıdır o olmadığında verdiğin bütün emekler boşa gidiyor ve istediğini alamıyorsun demektir. Bu durum zamanla hevesinin kırılmasına sebep olacak ve hayallerinden uzaklaşacaksın. Bugüne kadar size SEO konusunda pek çok önerim oldu, birlikte iyi işler yaptık. Sizlerle olan yazışmalarımızda site hızına gereken önemi vermediğinizi gördüm ve bu konuda bir çalışma yaptım.

  • Amacın WordPress sitesi üzerinden para kazanmaksa, bu çalışma tam sana göre.
  • Amacın kişisel bloğuna ziyaretçi çekip bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmaksa, bu çalışmayı senin de yapman gerekiyor.

WPKurs 7. yılını doldurdu. Birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda sitesini kurup para kazanmaya başlayan üyelerimle birlikte başarılı işler çıkardık. Site hızı konusunda dönem dönem paylaşımlarım olmuştu. Özellikle site açılış hızının 1-2 saniyeler civarında olması gerekliliğini vurgulamıştım. Şuana kadar çalışma yapmadıysan ya da yaptığın halde istediğin sonuçları alamadıysan ve site açılış hızını 3-4 saniyenin altına düşüremediysen bu önerimi mutlaka değerlendirmelisin.

Hazırladığım son program sayesinde site açılış hızını 1-2 saniye civarına çekebilir ziyaretçi sayını artırabilir ve dolayısıyla satışlarını artırabilirsin.

Yapılan araştırmalar kullanıcılar sayfanın açılması için ortalama 6,5 saniye bekliyorlar. Bunun üzerinde gerçekleşen açılış hızlarında kullanıcı daha sayfa açılmadan siteyi terk ediyor. Sitenin güvenilir, güncel olmadığını düşünüyor, beklemekten sıkılıyor, problem olduğunu varsayıyor.

Site açılış hızını yakından takip ediyorsan Google analytics hesabında ortalama değerleri görmüşsündür. İyi internet bağlantısı olan kullanıcılar siteni 3-4 saniye içinde açabilirken düşük internet bağlantısına sahip kullanıcılar siteni 10 saniye ve üzerinde açabilmektedirler. Tabi o kadar sabırlılarsa!

Analytics hesabında gördüğün ziyaretçilerin pek çoğu sitendeki yazılara ya da ürünlere ulaşamamış olabilir. Analytics o ziyareti 1 olarak sayıyor ancak sen müşteriye ulaşamamış oluyorsun. Müşterin ya da ziyaretçin o anda beyaz sayfanın açılmasını bekliyor. Yani görünenle gerçekleşen birbirinden farklıdır.

“Siteme günlük 500 ziyaretçi geliyor neden hiç ürün satamıyorum ya da neden hiç yorum yok?” sorusunun cevabının site hızında gizli olduğunu hiç düşündün mü?

Aşağıda verdiğim linki tıklayarak sitenin açılış hızını test etmeni istiyorum. Eğer site açılış hızın 8 saniye ve üzerindeyse kendini kandırma, siten sadece sana açılıyor. Eğer site açılış hızın 3-8 saniye arasındaysa, yine sorun var. Hazırladığım programı uygulamanı şiddetle tavsiye ediyorum. Program detaylarına geçmeden önce, “Ben daha önce site hızı çalışması yaptım programı görmeme gerek yok” diye düşünme. Site açılış hızın 3-8 saniye arasındaysa yaptığın site hızı çalışması başarısız olmuş demektedir.

Hazırladığım program oldukça basit, tüm ayarları optimize edip dosyalar hazırladım. Yapman gereken dosyaları indirmek ve kurulum adımlarını takip ederek siteni hızlandırmak.

Hemen testi yapmak için buraya tıkla…

5 Dakika içinde WordPress site hızını 1sn altına düşür programına ulaşmak için buraya tıkla…

Parola Sıfırlama
E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.