Adsense reklam nedir?

Öncelikle adsense google´un reklam ağlarından birtanesidir. Adsense reklam ile yazılı ve görsel olarak sitenize reklam alabilirsiniz. Aldığınız reklamlara siteye ziyaret edenler tarafından tıklandığında siz para kazanırsınız. Adsense kayıt veya başvuru işlemleri ücretsizdir ve site sahibi olan veya olmayan herkez üye olabilir ve adsense reklam vermeye başlayabilir.

Adsense Reklam kodu nasıl alınır?

Öncelikle google´un tüm hizmetlerinde olduğu gibi adsense başvurusunda da gerekli olan sadece gmail hesabıdır. Eğer gmail hesabınız yoksa buraya tıklayarak gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Bu dersimizde video eşliğinde adsense reklam kodu alma işlemi yapıcaz. Adım adım adsense hesabında bize sunulmuş reklam tiplerininden kodumuzu oluşturucaz.

Adsense Reklam siteye eklemek?

Adsense hesabında gerekli ayarları yapıp ve işimizi görecek olan kodu oluşturduktan sonra sıra bu kodu sitemize eklemeye geliyor. Adsense reklam kodu bir html kodu olduğu için sitemizede html olarak eklememiz gerekiyor yani yazı içerisine eklemek istiyor´isek bunu görselden değil html kısmından eklememiz gerekiyor. bu işlemleride hazırlamış olduğum videolardan görebiliriz.

Alınan dersler:

  • Adsense kayıt işlemi
  • Adsense Reklam kodu oluşturma
  • Adsense Reklam kodu siteye ekleme

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 43

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.