0 (850) 441 1813 Hafta içi 11:00 - 17:00 info@wpkurs.com
Divi WordPress Theme

İnternet’ten Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak için farklı yöntemleri var. Dijital kitap ya da e-kitap hazırlamak ve online sistemler vasıtasıyla satışını gerçekleştirmek de önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Onbinlerce insan deneyimledikleri ve uzman oldukları konuda e-kitap hazırlayarak satışını gerçekleştiriyorlar.

Dijital kitap hazırlayarak internetten para kazanmak mı? Kulağa tuhaf geldiğini biliyorum. Hele sektöre yabancıysanız aklınızda soru işaretleri oluşabilir. Bugüne kadar benim karşılaştığım sorulardan  bir kaçını ve cevaplarını aşağıda görebilirsiniz.

 • İnternet’ten para kazanmak ne kadar gerçekçi?
 • Para kazanma yöntemleri nelerdir?
 • Affiliate Marketing ne anlama geliyor?
 • Vendor Ne demek?
 • Vendor olmak için ne gerekiyor?
 • Dijital kitabımı nasıl hazırlatabilirim?

İnternet’ten para kazanmak ne kadar gerçekçi?

2007 senesinde Affiliate Marketing ile tanıştım. Altı ay sonra intenet üzerinden ilk satışımı yaparak gerçekten para kazanılabileceğini öğrendim. O tarihten beri kendimi sürekli olarak geliştirdim. Sektöre ilk girdiğim dönemlerde karşılaştığım teknik sorunları çalışarak aştım. Ne var ki herkes webmaster olmak zorunda değil. E-kitap hazırlatarak da sektörden para kazanmak mümkün.

Alış-veriş trendelerine bakıldığında internetten satın alımların ne kadar arttığını sanırım anlatmama gerek yok. Internet tüm alanlarda etkisini hissettiriyor. Tüm devlet kurumları, büyük firmalar, bankalar internete yönlenmiş durumda. Artık insanlar eskiye nazaran internet üzerinden araştırma ve satın alma işlemlerine çok daha sıcak bakıyor.

Kitap okuma alışkanlığı da internet üzerinden indirilebilir ürünlere doğru kaymış durumda. Gazeteler bile internet üzerinden okunuyor. Herhangi bir sorunu ya da hobisi ile internette araştırma yapan birisi işine yarar bir kaynak bulduğunda zaman kaybetmeden, yerinden kalkmadan kitaba sahip olmak istiyor. Parasını ödeyip beş dakikada kitaba ulaşabilmek mümkünken kitapçılarda dolaşmak kimsenin işine gelmiyor.

Zaten sektörde satılan kitaplar kişilerin zevklerine ve ilgilendikleri alanlarla doğrudan ilgili olduğundan kitapçılarda bulunması mümkün olmayan yayınları arıyorlar. İşte burada girişimciler devreye giriyorlar. Kişisel gelişim, spor, hobi, bilgisayar & teknoloji, kişisel bakım alanında can alıcı noktaları açıklayan dijital kitaplar tercih ediliyor. Okuyucu kimse ile gizli sorunlarını paylaşmak zorunda kalmadan hedeflediği bilgiye doğrudan ulaşma imkanına kavuşuyor.

Bazı konular vardır ki kimsenin bilmesi istenmez. E-kitap ya da dijital kitap PC’de, Cep telefonunda kolaylıkla saklanabilir ve rahatlıkla okunabilir. Islanmaz, yıpranmaz ve kaybolmaz. Teslim kolaylığı da göz önüne alındığında tercih edilirliği artıyor.

Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

İntenet’ten para kazanmanın alternatif yöntemleri mevcut. Ben size uzmanlaştığım ve birebir kazanç sağladığım yöntemi anlatmak istiyorum, Affiliate Marketing. Detaylarını birazdan veriyor olacağım. Dünya genelinde onbinlerce insan geçimini Affiliate marketing sektöründen kazanıyor. O zaman hemen konuya girelim.

Affiliate Marketing Ne Anlama Geliyor?

Affiliate = Satış ortağı ya da Komisyoncu. En kaba tabiri ile alıcı ile satıcıyı buluşturup, satıştan komisyon elde eden kişiye Affiliate diyebiliriz. Günlük hayattaki emlakçılar sanal alemde Affiliate olarak adlandırılır. Emlakçılar bir ofis açarlar. Mal sahipleri ürünlerini satması/kiralaması için emlakçıya verirler. Müşterilere ulaşıp, evi gezdirip mal sahibinin istediği şartlarda işlemi gerçekleştiren emlakçı belirli bir oranda komisyon kazancı sağlar.

Sanal dünyadaki Affiliate ise Ürün sahibine (Vendor) ait ürünü tanıtmak için emek harcar. Onun ofisi internet’tir. Blog kurar, Sosyal medya hesapları oluşturur, reklam verir, mail gönderir ve internette gezinen ziyaretçilere ulaşarak ürünü tanıtır. Kullandığı özel link tıklanarak yapılan ziyaretlerde, ziyaretçi ürünü satın alırsa Affiliate komisyon elde eder.

Affiliate Marketing’in 3 ayağından bahsedebiliriz:

 • Affiliate (Satış Ortağı)
 • Vendor (E-kitap, Dijital Kitap, Üyelik Alanı Sahibi)
 • Affiliate Network ( Ürün sahiplerinin ürünlerini eklediği, Affiliate’lerin eklenen ürünleri görebildiği tanıtım için seçebildiği platform. Platform aynı zamanda satışlara kimlerin aracılık ederek komisyon kazandığını gösteren araçlara da sahip)

Vendor Ne Demek?

Az önce bahsettiğim gibi Vendor ürün sahibidir. Sektöre satış ortağı olarak giren herkes belirli bir aşamadan sonra kendi ürününü çıkartarak para kazanmaya yöneliyor. Kişisel olarak düşünüldüğünde ürünün hazırlanması  oldukça zahmetli bir sürece sahiptir.

Satış Sayfası tasarımıVendor Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Piyasaya biraz hakim olduktan ve eksik olan ürünü tespit ettikten sonra uzun vadeli kazanç elde etmek için yapmanız gerekenleri aşağıda görebilirsiniz.

 • Özgün yazılmış 100+ sayfalık E-Kitap
 • Satış sayfası için profesyonel hazırlanmış satış mektubu ve tasarımı
 • Reklam kanalını genişletmek ve satış ortaklarına tanıtım yapmalarında kolaylık sağlayacak reklam araçları (13 adet animasyonlu Banner tasarımı)
 • Satış ortaklığı sayfası (Affiliate sayfası)
 • Satışa hazır hale getirmek için gereken ek sayfalar (Gizlilik Politikası, Sorumluluk Reddi, İletişim vs.)
 • Ödeme altyapısı ile satış ortakları sağlamak ve bu işi legal platforma getirmek için Affiliate Network entegrasyonu.

Yukarıda bahsettiğim kalemler işin teknik boyutu. Danışanlarım bugüne kadar genelde hep aynı sorularla geliyordu. “Hakan bey, ben bu konunu tutacağına inanıyorum ama dijital kitap hazırlayacak teknik altyapıya ve ekibe sahip değilim. Ne yapabilirim?”

Üşenmeden ne yapacaklarını adım adım anlatıyordum. Ne var ki bir müddet sonra teknik yetersizlikleri önlerindeki en büyük engel oluyor ve vazgeçiyorlardı. Artık bu konuda gönül rahatlığıyla profesyonel bir ekibi işaret edebiliyorum. Siz yeter ki hangi alanda e-kitap çıkartacağınızı bilin yeter. Gerisini konusunda 17 yıllık tecrübeye sahip profesyonel bir ekip sizin için hazırlayacak. Ekip kitabı oluşturup size teslim ederken siz de satışlarınızı katlamak için neler yapabileceğinize odaklanacaksınız.

Dijital Kitabımı Nasıl Hazırlatabilirim?

Dijital Kitap hazırlatmak için detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

E-kitap hazırlatmak hakkındaki tüm sorularınızı iletişim bölümünden benimle paylaşabilirsiniz.

Benzer konular:

Parola Sıfırlama
E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.