Blog Nasıl Kurulur?

Son dönemlerde internette hangi kelimeler yoğun olarak araştırılıyor konusunda araştırma yapıyorum ve blog nasıl kurulur kelimesinin oldukça çok arandığını fark ettim ve bu yazıyı hazırlamak istedim.

İnternet ortamında kendinize ait bir siteniz olmasınımı istiyorsunuz? Kodlama dilinden anlamıyormusunuz? Hiç sorun değil bir blog kurmak için kodlama ve programlama dilinden anlamanıza gerek yok, bu yönde endişe ediyorsanız bloğumu biraz incelemenizi tavsiye ederim.

Blog kurulumu için neler gerekiyor?

Blog kurulumu iki farklı yöntemle kurabilirsiniz.

1.) Blogspot veya wordpress sitelerinde ücretsiz olarak kendinize bir hesap oluşturarak açabilrisiniz.

Ücretsiz blog hesapları kısıtlıdır, örneğin wordpress bloğunda eklenti kurulumları yapamazsınız. Bunun dışında alanadınızın arkasına .blogspot.com veya .wordpress.com uzantıları olacaktır. FTP erişiminiz yoktur. Full çözüm için aşağıdaki seçenek size uyacaktır…

2.) Ufak bir yatırımla sınırsız kullanım elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece Host ve Domain satın almanız…

  • Host = Aylık 10$ dan başlayan fiyatlarla
  • Domain = Yıllık 10$ dan başlayan fiyatlarla

Bu aşamadan sonra artık sitenizi sınırsız kullanıma açık olarak kurabilirsiniz. Henüz site kurulumu ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilseniz ve bu yönde eğitim almak isterseniz WP Kurs Eğitim setinden faydalanabilirsiniz. WP Kurs eğitim seti ile birlike yaklaşık 50 adet video ile wordpress kurlumunu A dan Z ye izleyerek öğrenebilirsiniz.

WP Kurs üyeliğini başlatarak çok kısa bir süreliğine ücretli temalardan bir adet seçim yapıp bonus olarak sahip olabilirsiniz, edinebileceğiniz WP Temaların sadece özellikleri piyasada 40$ dan satılıyor. Bu eğitim ile site kurulumuna çok iyi başlamış olacaksınız. WP Kurs ile ilgili kullanıcı yorumlarınıda incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.