Google Webmaster Tools

Sitemizi en büyük arama motoru olan Goole´e kaydımızı yapmamız yine çok önemli bir SEO çalışmasıdır. Bu şekilde arama motorlarından daha fazla indexlenmiş olacağız.

Sitemizin arama motorları tarafından indexlenmesi çok önemli, çok şükür google bu hizmetiyle bize yardımcı oluyor. Tabi google´da bundan faydalanıyor bu şekilde sitelrin daha fazla ziyaretciye ulaşacak olmaları google için daha fazla müşteri potansiyeli demektir. Müşteri potansiyeli şu anlamda, site sahipleri zamanla sitesine gelen ziyaretçi sayısını arttırdıkça artık vermiş olduğu emeklerin karşılığını para kazanmak ile almayı hedeflerler, bu anlamda Google Adsense kanalını kullanmak isteyenler oluyor.

Google ise bu önemli araçlarını ücretsiz olarak webmasterlere sunarak kaliteli siteler inşa etmelerini amaçlıyor. Google Webmaster Tools da bu güçlü araçlardan biridir.  Webmaster tools çok etkili bir araçtır, işimizi sadece indexleme yolunda hafifletmiyor sitemizin arama motorlarında üst sıralarında yer alması için bir çok menüsü mevcuttur. Bu konuda başlatmış olduğum bir Google Webmaster Tools yazı dizisinden faydalana bilirsiniz. Yazılarımda webmaster tools panelinde bulunan menülere değinerek bilgileri aktarmaya çalıştım.

Google Webmaster Tools ilk girişinizi bu video ile yapabilirsiniz…

Alınan Dersler:

  • Sitemizi Google Webmaster Tools eklemek

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 28


Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.