Kontrol Panel tanıtımı

WordPress kurulumundan yaptıktan sonra şimdi sitemizi oluşturma aşamasında en çok vakit geçireceğimiz alan kontrol panelimiz dir. Bu alanda sitemiz ile ilgili tüm ayarları yapıyoruz. WordPress kurulumunu başarılı bişekilde yaptıktan sonra kontrol panelimize domainimizin arkasına wp-admin yazarak ulaşıyoruz…

örnek:

www.alanadi.com/wp-admin

Kullanıcı adı ve şifre girdikten aonra kontrol panelimize ulaşıyoruz. Karşımıza herzaman öncelikle Başlangıç sayfası geliyor. Bu alanda wordpress yenilikleri hakkında bilgiler bulabiliriz ve bazı eklentilerinde kısa raporlar. Sol tarafında tüm menülere ulaşabiliriz ve görünüm konusunda bazı ayarlarda yapabiliriz. Yazılar, Sayfalar, Ortam, Bağlantılar, Yorumlar gibi sitemizin görünümü, eklentiler, kullanıcılar, araçlar gibi tüm gerekli olan ayarları bu panelden yapabiliriz.

Bu videomuzda kontrol panelimizde menüleri tek tek gezip kısa göz atıcaz ve bazı ayarları yapıcaz. Arama motorların sitemizi daha rahat bulması için bazı önemli ayarları bu videoda görerek uygulaması yapılacak. Sitemizin başlığını oluşturmak gibi yazılarınıza etiket ve kategori eklemek anlatılacaktır.

Alınan Dersler:

  • Web sitemizin başlığını düzenlemek
  • URL’lerinize kategori ve etiket eklemek
  • Backend sistemimizde olan menüleri tek tek gözatmak
  • Anasayfa oluşturmak

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 3

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.