Resimleri Lightbox Efekti ile sergileyin

Sitenizde Lightbox efektini kullanarak profesyonel şekilde resimlerinizi sergileyebilirsiniz. NextGen Gallery eklentisi resimler konusunda çok kapsamlı bir eklentidir ve web sitelerinde biçok konuda işimize yarayabiliyor. Tüm özellikleri hakkında video hazırlamak istiyorum ama buna vaktim yetmiyor son zamanlarda. Ben yinede zaman buldukca Nextgen Gallery özellikleri hakkında videolar hazırlamaya gayret göstericem…

Lightbox efekti nasıl ayarlanır

Lightbox efekti ayarlamak için öncelikle nextgen gallery ye resim eklememiz gerekiyor benim videoda vereceğim örnek çoklu resim gösterimi olacak yani resimler ile bir gallery oluşturup daha sonra bu resimleri yazımıza eklicez.

Evet önce bir gallery oluşturuyoruz ve daha sonra bu gallery ye resim ekliyoruz burada dikkat etmemiz gereken gallery oluşturduğumuzda NextGen Gallery eklentisi bize bir kod veriyor bu kodu bir yere kopyalamalıyız çünkü bu kodu sadece o an bize gösteriyor daha sonra eklentide bulamıyoruz ama sorun değil ben kodu buraya da yazıcam.

Resim gallery mizi yazımızın neresinde görünmesini istiyorsak aşağıdaki kodu oraya yapıştırmalıyız lightbox efekti eklenti ile birlikte zaten gelecek.

[ nggallery id=2 ]

hepsi bukadar.

NextGen Gallery ile Lightbox efekti Video

şimdi gelin birlikte videoya bakalım …

Alınan dersler:

  • NextGen Gallery ile gallery oluşturmak
  • Gallery ye resim eklemek
  • Gallery kodunu almak ve Lighbox efektini görmek

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 45

Benzer konular: Lightbox

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.