Divi WordPress Theme

Seo Meta Tags önemi

Meta taglar sitenizin içeriği hakkında arama motorlarına bilgi sunar. Günümüzde arama motorların çoğu meta tag´ları önemsemiyor olsada bazı kullandığımız meta tag´ları halen destekliyor. Bunlardan iki önemli meta tag´ları bu eklenti sayesinde otomatik bi şekilde html ile eklemiş oluyoruz.

Seo Meta Tags Keywords

Seo Meta Tags eklentisi ile birlikte iki farklı tag eklemiş oluyoruz bunlardan biri meta keywords diğeri ise meta description. Türkçe olarak keywords anahtar kelimeleri description açıklama. Burada kesinlikle sitemizi anlatan anahtar kelimeleri kullanılması gerekiyor, eğer sitenizde köpek dersi ile ilgili yazıyorsanız burada araba kelimesi çok aranıyor diye eklemeniz size sadece zarar getirecektir, gerçekten sitenizi anlatan anahtar kelimeleri seçmelisiniz aksi taktirde arama motorlarından çok kolay bannlanacaksınız.

Seo Meta Tags Description

Seo Meta Tags description yani açıklama, bu alanda sitenizle ilgili kısa bir açıklama isteniyor. Sitenizi 2 – 3 cümle ile kısaca tanıtmanız gerekiyor. Bu tanıtım yazısında yine kullanacağınız bazı sitenizi anlatan çok önemli ve değerli anahtar kelimeleri olmasına dikkat edin. Çok fazla uzun tutmayın.

Alınan Dersler:

  • Seo Meta Tags eklenti yüklemesi
  • Seo Meta Tags kurulumu

Videoyu buradan izleyebilirsiniz:

Video24

Parola Sıfırlama
E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.