Sexy Bookmarks eklentisi

Sexy Bookmarks eklentisi kendi sitemde kullanıyorum ve gerçekten çekici bir paylaşım eklentisi. Tasarımı ve işlevi çok başarılı ayrıca ayarlamasıda kolay.

Sexy Bookmarks gibi paylaşım eklentilerin önemi

Site sahipleri için site içeriği paylaşılması çok önemli. Uzun uğraşlarla hazırlanan yazılar ve saatlerce üzerinde çalışmış olduğunuz sitenin artık hızla ziyaretçi çekmesi bekleniyor. Tabi burada arama motorların bizim sitemizi nekadar çok sevdiği önemli, sitemizi arama motorlarına sevdirmemiz için geniş kapsamlı SEO çalışması gerekiyor ben Sexy Bookmarks bu tarz paylaşım eklentilerinide SEO çalışması olarak görüyorum tam olarak öyle olmasada.

1. önemi sitemize trafik sağlamış olacağız

Sexy Bookmarks eklentisini eklediğimizde ziyaretçilerimiz beğendikleri yazıyı paylaşabilecekler. Farz edelim facebook a paylaşıldı yazımız, paylaşan kişinin arkadaşları sitemizden paylaşılan yazının bir kısmını okuyorlar eğer okuyan kişinin dikkatini çekerse devamını okumak için bizim linkimize tıklayıp doğrudan sitemizi ziyaret ederek yazımın tamamını okuyabilecek.

2. önemi sitemize daha çok bot gelecek

Sexy Bookmarks üzerinden paylaşılan yazımız facebook a eklendi. Facebook gibi sosyal networklerde binlerce botlar geziniyor ve sürekli oradalar. Bir bot gezinirken eğer bizim linki okuyorsa doğrudan bizim sitemize yönlenip içeriğimizi taramaya devam eder bu şekilde arama motorlarına yazılarımız hakkında çok daha hızlı ve daha fazla bilgi aktarmış oluruz. Yazımızın dublicate olmaması için indexlenmek çok önemli.

3. önemi arama motorların değer vermesi

siteniz nekadar çok paylaşılırsa okadar çok ziyaretçiler tarafından beğenilmiş olacaktır, ve buda arama motorlarında üst seviyelere gelmemizi sağlayacaktır ayrıca pagerank ı etkileyen noktalardan biride sitenize ait linkler diğer sitelerde çokca bulunmasıdır. Bu yüzden Sexy Bookmarks gibi paylaşım eklentilerin önemi büyüktür.

Sexy Bookmarks ayarları

Sexy Bookmarks ayarlarında hangi sosyal network lerde paylaşmak istediğiniz siteleri seçebilirsiniz. Sexy Bookmarks iconları yazınızın veya sayfaların neresinde çıkmasını istiyorsanız ona göre ayarlamak mümkündür ben sadece yazılarımın altında çıksın olarak ayarladım. Ok işareti ile Paylaş ve Destek ol! yazısını ise Sexy Bookmarks image klasöründen alıp Photoshop da değişiklik yaparak tekrar image klasörüne ekledim daha sonra ayarlar bölümünde eklemiş olduğum yazımı gördüm ve işaretledim, sizde bu şekilde yapabilirsiniz. Sexy Bookmarks paylaşım eklentileri arasında en çok beğendiğim, gerçekten harika bir eklenti.

ayrıca paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler… :)

Alınan dersler:

  • Sexy Bookmarks kurlumu
  • Sexy Bookmarks ayarları
  • Paylaş ve Destek ol resmini nereden alıp hazırlarız (kısa olarak yol gösterme)

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 40

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.