Sıkça Sorulan Sorular

WP Kurs eğitimine katıldığımda tam olarak ne öğreneceğim?

WP Kurs toplamda 55 adet eğitim videolarından oluşan bir WordPress eğitim setidir. Videoları izleyip uygulamasını yaptıktan sonra WordPress kullanımına hakim olacaksınız. WordPress kurulumu ve kullanımı, Tema kurulumu, Eklenti kurulumu, Site içi SEO genel bilgi ve uygulama. Eğitim videoların tam listesini görmek için buraya tıklayın.

 

WP Kurs ücreti nedir ve ödeme yaptıktan sonra tekrar ödeme yapmam gerekiyor mu?

WP Kurs’a tek seferlik 29TL ödeme yaparak katılabilirsiniz. Bu ödemeyle ömür boyu üyemiz olarak ne zaman isterseniz siteye giriş yaparak videolara tekrar ulaşabilirsiniz. Zaman içerisinde WP Kurs setine eklenecek yeni videolara da sahip olacaksınız.

WordPress nedir?

WordPress Nedir? Sorusuna verilebilecek en kısa cevap; Ücretsiz, Açık kaynak kodlu ve web tabanlı içerik yönetim sistemidir (Content Manangement System – CMS). Web tabanlı kodlama dilinden anlamanıza gerek kalmadan WordPress altyapısını kullanarak kendi web sitenizi oluşturabilir ve işinizi geliştirmek anlamında çok önemli bir adım atmış olursunuz. WordPress ile ilgili detaylı anlatım için buraya tıklayın.

 

Kodlama dilinden anlamam gerekir mi?

Hayır, WordPress altyapısını kullanarak kodlama dilinden anlamadan kendi sitenizi oluşturmanız mümkündür. Bir Mail gönderim programını veya Facebook gibi siteleri kullanabiliyorsanız WordPress altyapısını da kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Wordpress tema nedir?

WordPress altyapısı kurulduktan sonra sitenizin tasarımını değiştirmek için Tema kurulumu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İnternette binlerce ücretsiz ve ücretli temalar mevcuttur, bunlara tasarım şablonları da diyebiliriz. Siz sadece projenize uygun tasarımı bulup sitenize kurar ve sitenizi yeni görünümüne kavuşturursunuz. WordPress Tema ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Wordpress eklentisi nedir?

İnternette dolaşırken sitelerde bulunan bazı özellikleri (Slider, İletişim formu, Resim Galerileri.. vb.) mutlaka görürüsünüz. Bu gibi özellikleri sizde sitenizde görmek istiyorsanız doğru eklentiyi bulup sitenize kurmanız yeterli oluyor.

WP Kurs eğitiminde Affiliate Marketing konuları da geçiyor mu?

WP Kurs eğitimi WordPress altyapısının kullanımına yönelik hazırlanmıştır. Affiliate Marketing konularına bazı videolarda değiniliyor fakat tam anlamda bir Affiliate Marketing eğitimi vermemektedir. Affiliate Marketing konusunda herkese açık bölümde hazırladığımız makalelerden faydalanabilirsiniz.

WP Kurs ile SEO çalışması yapabilecek miyim?

WP Kurs eğitiminde SEO eklentileri ile ilgili hazırlanan videolarda SEO konusunda genel bilgi edinebilirsiniz. Site içi SEO genel hatlarıyla nasıl işlenmeli konusunda bilgi edineceksiniz.

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.