Use Google Libraries Eklentisi

Uzun zaman oldu yeni bir eklenti hakkında yazdığım. Bu yazımda use google libraries eklentisi hakkında yazıyorum. Gerçekten çok başarılı bir eklenti olduğunu şimdiden söyleyebilirim.

Use Google Libraries eklentisi hangi amaçla kullanılır?

Google, site yöneticileri için sunmuş olduğu hizmetlerden biri de CDN Content Delivery Network (içerik sağlayıcı ağı). Google´ın sunmuş olduğu CDN üzerinden Javascript kütüphanelerini Ajax, jQuery, jQuery UI vb. dosyaları siteniz için çekebilirsiniz. Bu sayede ilgili dosyaları kendi sunucunuz üzerinden çekmek yerine google sunucusu üzerinden çekmiş olacaksınız. Site açılma hızında önemli derecede iyileştirme sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok site sahibi ayarlarını bu şekilde yaparsa o kadar daha eğlenceli bir internette sahip olacağımız kesin. Bu şekilde siteleri ziyaret eden kullanıcıların önbelleğinde ilgili dosyalar mevcut olacağı için siteler çok daha hızlı açılacak. Bu noktada şunu da belirtmekte fayda var, google sıralamasında site hızı önemli bir ölçüdür!

Kurulum

Eklenti kurulumu çok basit, kurulumu gerçekleştirdikten sonra etkinleştirmeniz yeterli olacak.

  1. Admin panelinde eklentiler altında yeni ekleye tıklayıp anahtar kelime olarak “use google libraries” aratıyoruz.
  2. Bende listenin ilk sırasında çıkıyor, şimdi kura tıklayıp kurulumu gerçekleştiriyoruz.
  3. Son olarak etkinleştir linkine tıklayarak tamamlıyoruz.

Destek

Eklenti sahibi wordpress forumlarında etkin bir şekilde eklentisi ile ilgili gelen sorulara cevap verdiğini gördüm.

Use Google Libraries eklentisini bizzat ben birçok sitelerimde kurdum ve denedim. Tüm kurulumlar sorunsuzca gerçekleşti ve tüm WP Kurs takipçilerine ve ziyaretçilerine önerebilirim.

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.