Video 37

Please Login to view this content. (Not a member? Join Today!)

9 Yorumlar

 1. sguven

  kullanabilirsem çok yararlı

  Yanıtla
 2. Gürsel YİĞİT

  Hakan hocam,
  kullanıcı adı bızım verdıgımız kul.adı , ama sıfre hostgator’un bıze tanımladıgı sıfre.Yanı ftp’de kullandıgımız sıfre bızım tanımladıgımız degıl hostu satın aldıktan sonra hostgator’un bıze ozel tanımladıgı sifre olacak.

  Yanıtla
  • admin

   evet FTP ile bağlanmak istediğnizde hostgator dan size gelen maildeki şifre yani cpanele bağlandığınız şifre haklısınız.

   Yanıtla
 3. nur s.

  Merhabalar, bu videoya dair söylediğiniz işlemleri yaptım. (filezilla indirdim, bilgileri girdim, password’ü de okeyledi, ama ardından sırasıyla “530 Login authentication failed”/ kritik hata/sunucuyla bağlantı kurulamıyor yazdı. Ne yapmam lazım bilemedim(( Önerilerinizi bekliyorum.

  Yanıtla
  • Hakan Ocak

   Merhaba Nur hanım, “530 Login authentication failed” hatası sadece giriş bilgileri yalnış olduğunda gelir. Hostunuza bağlı olarak giriş bilgileri değişebilir Hostgator da verilen cpanel bilgileri kullanılıyor, eğer farklı bir hosttaysanız destek alarak bilgileri talep edebilirsiniz. Bazı durumlarda Host panelinize giriş yaparak bir FTP giriş bilgileri oluşturmanız gerekebilir… saygılarımla

   Yanıtla
 4. nur s.

  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Host panelinde FTP giriş bilgilerini nasıl oluşturabilirim? Cpanel’de Logs bölümünde Webalizer FTP yazan bir bölüm var, oradan halledebilir miyim? Veya hiç dokunmayıp direk hsoting hizmeti veren şirkete mi sormam daha iyi olur? Sizi gene soru yağmuruna tuttum.. Gösterdiğiniz ilgiye tekrar tekrar teşekkürler.

  Yanıtla
  • Hakan Ocak

   Bu durumda hosting hizmeti aldığınız şirkete başvurmanız daha doğru olur… rica ederim üyelerime yardımcı olup engelleri aşmak beni mutlu ediyor elimden geldiği kadar çabuk cevaplamaya çalışıyorum… saygılarımla

   Yanıtla
 5. ali

  Hakan Bey Selamlar;
  http://ftp.domainadı.com olarak yazıp girdiğimde sayfa açılıyor fakat ‘You see this page because there is no Web site at this address.’ Bu tip bir hata geliyor. Nur hanımın dediği gibi hostingimi aldığım ihs.com’a bu durumu sordum. Bir sorun olmadığını ve filezilla proğramı kullanarak yükleme yapabileceğimi söylediler. Proğramı indirip kurdum. Kullanımını az çok öğrendim fakat bu proğramla ne yükleyeceğimi hala bulamadım. Kendi c panelimi mi oluşturuyorum bu proğramla ? Hocam biçare kalıp size yöneldim. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

  Yanıtla
  • Hakan Ocak

   Merhaba Ali bey, öncelikle bir FTP programı bilgisayarınızda bulunan dosyaları server tarafına transfer etme işlemi gördüğünü belirtmekte fayda var. FTP Filezilla programı ile servere bağlanmak için Hosting şirketi tarafından size verilen FTP bilgilerini kullanarak bağlanabilirsiniz. Sorunuzda belirttiğiniz adresi tarayıcıya girdiğinizde bu hatayı almanız normal, hatada “Bu sayfayı görüyorsunuz çünkü bu alanda bir site kurulu değil” hatası var. FTP ile servere bağlanmak istediğinizde http://ftp.alanadı.com adresini sunucu kısmına girmelisiniz. Videoyu izlediğinizde çok net bir şekilde FTP ile servere nasıl bağlanacağınızı anlatıyorum. Sorularınızdan anladığım kadarıyla aslında şuan için FTP ile servere bağlanma gereğiniz yok sadece deneme yapmak istiyorsunuz… saygılarımla

   Yanıtla

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.