VoltRank – Ücretsiz Backlink Sağlama

Eğer ücretsiz Backlink sağlamak istiyorsanız VoltRank sitesini kullanabilirsiniz. VoltRank sistemini (Backlink nasıl oluşturulur konusunda) araştırmalarım sırasında buldum. VoltRank eklentisini kurduktan sonra blog´un sidebarına VoltRank bileşenini eklemek gerekiyor. Eklediğimiz bileşende daha sonra VoltRank Network´üne kayıtlı sitelerin “text ad” yayınları çıkacaktır, aynı şekilde sizin eklemiş olduğunuz “text ad” diğer (network´e dâhil olan) sitelerin sidebarında çıkacaktır. Bu şekilde sitenize Backlink sağlamış olursunuz.

VoltRank entegrasyonu gerçekleştikten bu yana 3 ay kadar bir zaman geçti, yalnız belirtmem gerekir ki entegrasyonunu gerçekleştirdiğim blog İngilizce kaynaklıdır, bu zaman içinde blog´umun popülaritesi arttığını söyleyebilirim, tabii ki bu süreçte yeni makaleler ekledim ve trafiğin artmasında önemli rol oynadı. VoltRank kurulumu sonrası eklemiş olduğum yeni makaleler, google sıralamasında daha iyi sonuçlar almaya başladığını görüyorum.

İyi sonuçlar aldıktan sonra WP Kurs blog´uma da VoltRank kurulumunu yaptım. Henüz yeni kurduğum için İngilizce kaynaklı blog´um üzerinde gözlemlediklerimi anlatacağım.

VoltRank Paralı bir Hizmet mi?

VoltRank üyeliği ve hizmeti tamamen ücretsizdir, Voltage olarak adlandırılan bir nevi kontör sistemi işlemektedir. Kaydınızı tamamlayıp sitenizi eklediğinizde öncelikle bir kontrol sürecinden geçiyor, kontroller tamamlanır ve siteniz kabul edilirse hanenize yüklü miktarda (1000) kadar Voltage ekleniyor. WP Kurs blog´um onaylandıktan sonra 10000 Voltage eklendi, muhtemelen WP Kurs PR3 olduğu için bu kadar çok Voltage verdi.

Peki, VoltRank´da Voltage ne işe yarar?

VoltRank kurulumu yapıp ve “manage ad” menüsü altında oluşturduğunuz “text ad“ linkleriniz VoltRank Network´üne üye olan diğer sitelerde gösterilir, her bir gösterim için 1 Voltage kesilir. Voltage miktarınız bittiğinde gösterimler de duracaktır. Voltage kazanmak için Affiliate sistemi uygulanmış, kaydınızı tamamladıktan sonra otomatik olarak size özel bir link oluşturulur “Affiliate Program” altında bu linki bulabilirsiniz.  Affiliate linkiniz üzerinden gelen kayıtlar sonucunda Voltage kazanırsınız. Böylece sürekli gösteriminiz için döngüyü sağlamış olacaksınız.

Manage Website – VoltRank eklenti kurulumu

VoltRank sitesine üye olduktan sonra “Manage Website” menüsü altında sitenizi eklemelisiniz. Bu aşama adım adım ilerliyor. Sitenizi ekledikten sonra ki adımda eklenti kurulumu hakkında detaylı bilgi veriliyor. İngilizce olduğu için bazı takılabileceğiniz konulara buradan açıklık getirmek istiyorum.

1. VoltRank eklentisini bilgisayarınıza indirin
2. Zip içeriğini çıkarın ve Voltrank klasörünü FTP ile servere bağlanarak wp-content/plugins/ klasörüne atın
3. Server üzerinde olan VoltRank klasörünü açın içinde dosya izinleri değiştirilmesi gereken 3 adet dosya var. Resimde görüldüğü gibi FTP üzerinden bağlanıp ilgili dosyalara sağ tıklayın, dosya izinlerine tıkladıktan sonra iki adet dosya 666 olarak diğeri ise 644 olarak değiştirin…

Dosya izinleri

FTP üzerinden dosya izinlerini düzenliyoruz…

4. Admin paneline giriş yaparak VoltRank eklentisini etkinleştirin.
5. Son olarak doğrulama işlemini tamamlamak için “Verify” butonuna tıklayın, herşeyi doğru yaptıysanız başarılı olarak mesaj gelecektir.

Manage Ads

“text ad” eklemelerine gelince, Backlink oluşturma açısından bakıldığında önemli olan anchor text oluşturup link vermektir. Örnek vermek gerekirse; WP Kurs ele aldığımızda, WordPress Dersleri kelimesini anchor text olarak kullanıp blog´um da bulunan WordPress dersleri makaleme link vermem gerekir. VoltRank üye panelinde “manage ad” menüsü altında bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Anahtar kelime, başlık (title) ve link ekleniyor. Bunun yanında dil seçeneği ve kategori seçenekleri de mevcut, bir diğer seçenek ise günlük olarak kaç defa gösterilsin seçeneği. Ben genelde 2 defa gösterilsin diyorum, acele işe şeytan karışır. Eklememizi yaptıktan sonra kontrol sürecini bekliyoruz.

Manage Ads

VoltRank “Manage Ads”, büyük resim için tıklayın…

Sizde VoltRank Network´üne katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz

Şimdilik bu kadar, umarım herkes için faydalı olur, VoltRank kullanımı WP Kurs üzerinde nasıl bir etki yaratacağını zamanla göreceğimi ümit ediyorum, umarım güzel şeyler olur:) . Gelişmeleri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım. VoltRank kullanan varsa, olumlu veya olumsuz tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bilgilendirme açısından çok yararlı olacaktır.

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.