W3 Total Cache CDN Ayarı

W3 Total Cache den tam verim almak için yapılması gereken en ciddi ayar W3 Total Cache CDN ayarıdır, özellikle yoğun içerikli wordpress siteleri ancak bu ayardan sonra hıza dayalı performansı artacaktır.

W3 Total Cache CDN Ayarı nedir?

CDN ayarını oluşturduktan sonra sitemizde bulunan tüm resim, css, js, media dosyalarımızı ayrı bir klasöre taşımış oluyoruz ve bu durumda sitemiz tarayıcı tarafından çağrıldığında iki farklı klasörden içerikler çağrılıyor ve buda performansı artırıyor.

W3 Total Cache CDN Ayarında ücretli CDN hesapları da kullanabilirsiniz. Ben ücretsiz olan “self hosted” CDN ayarını kullanıyorum. Bunun için bitakım ayarlar ve tanımlamalar yapmanız gerekiyor. Server de öncelikle bir SubDomain eklemeniz gerekiyor örneğin static.alanadi.com gibi. Daha sonra bu SubDomain e birde FTP hesabı oluşturmamız gerekiyor tüm bunlar Hostumuzda yapıyoruz. Bu aşamadan sonra FTP hesab bilgilerini W3 Total Cache CDN Ayarına giriyoruz testimiz başarılı geçtikten sonra artık tüm dosyalarımızı bu klasörümüze upload edebilir ve sitemizin hızını oldukça hızlandırabiliriz.

Daha önce üyelerime W3 Total Cache CDN ayarını adım adım anlatan video hazırladım. Videoyu izleyebilmek için öncelikle üye olmalısınız eğer üyemizseniz Video 46 tıklayarak izleyebilirsiniz.

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.