Sonunda WordPress 3.0 açıklandı: WordPress 3.0 7 yıllık tarihinde en kapsamlı sürüm güncellemesini çıkardı.

Bu güncellemede WPMU ve WordPress birleştirildi, WordPress de MU – özelliği şimdi MS (Multisite) olarak adlandırıldı. İsteğe göre etkinleştirilebilir ve bu şekilde Domain ve Subdomain aralarında ağ oluşturabilirsiniz.

Yeni bir menü sistemi oluşturulmuş, tıkla sürükle şeklinde kolayca kendi menülerinizi oluşturabilirsiniz. Menü sistemini kullanabilmek için temanız bunu desteklemesi gerekiyor, eski sürümlerde bileşenlerde olduğu gibi.

Güncelleme ile birlikte birde yeni tema “TwentyTen” geldi. Menü sistemi kullanımını desteklediği gibi dizayn konusundada kendi isteğinize göre arkaplan üst kısım gibi tasarımları gerçekleştirebiliyorsunuz. Şimdiye kadar yüklemelerde gelen tema “Kubrik” artık hak ettiği emekliliğine çıkıyor.

Bu yeni opsiyonların yanında biçok güncellemede yapıldı. Öne çıkan görsel eklemek için yazılarınızda veya sayfalarınızı oluştururken özel alan ekle ile birlikte ayrı bir menü oluşturulmuş. Ayrıca temalarınızı tek tek yerine artık bikaç temayı aynı anda güncelleme olanağı var.

Detaylı bilgi almak isteyenler buraya tıklayarak ulaşabilir…

WordPress 3.0 güncellemesini wp-admin (kontrol panel) den yapabilirsiniz.

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.