WordPress 3.2 yayında

WordPress 3.2 Beta sürümü yaklaşık 1,5 ay öncesinden duyurulmuştu, bende konu hakkında bloğumda yazmıştım. Bugün nihayet WordPress 3.2 tam sürümü yayınlandı, tabi hemen güncellememi yaptım ve özelliklerine göz atma fırsatı buldum.

Sadece Yaz

Gözüme ilk çarpan yeni sloganı “sadece yaz”. Sadece yaz sloganını göz önünde bulundurarak yapılan çalışmalar gerçekten çok başarılı. Yazı yazarken tam ekran moduna geçiş yaptığınızda göreceksiniz ki artık kendinizi sadece yazıya odaklayabileceksiniz. Tam ekran modunda beyaz bir arka fon ve üzerinde çalışma yaptığınız içeriği göreceksiniz. Benim uzun zamandır sıkıntı çektiğim bir diğer konuda html sekmesini büyütülmüş ekran modunda kullanmamamızdı, yeni güncelleme ile artık html görünümü tam ekran modunda kullanabiliyoruz.

Clean and Clear

Aşağıdaki videoda da bu kelimeyi çok kez duyacaksınız. Net ve Temiz, admin paneline daha net ve temiz görüntü verilmiş yeni dizaynı çok başarılı buluyorum. WordPress 3.2 videosunu izleyin…

Twentyeleven Teması

Twentyten teması artık yerini Twentyeleven´a bıraktı. Temayı biraz inceleme fırsatı buldum, net ve temiz. Başka söyleyecek kelime bulamıyorum :)

Güncellemeden önce…

Güncellemeden önce dikkat edilmesi gereken bazı konular var. WordPress 3.2 yeni teknik gereksinimler getirdi. Güncellemeden önce sunucu tarafını kontrol etmekte fayda var. WordPress 3.2 sürümünü kullanabilmek için artık PHP 5.2.4 ve MySQL 5.0 sunucu kısmında kurulu olması gerekiyor.

Sonuç: sonuç olarak ben wordpress 3.2 güncellemesini çok başarılı buluyorum, görünen o ki artık blog yazarları daha çok yazı üretecek

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.