WordPress 3.3 “Sonny” Çıktı

Gelmiş geçmiş en başarılı WordPress sürümü olarak gösterilen WordPress 3.3 sürümü Büyük jazz saksafoncu Sonny Stitt onuruna “Sonny” adı verilmiş ve bugün itibari ile yayınlanmıştır.

Ben bu yazıyı yazarken henüz Türkçe sürümü yayınlanmamıştı, ancak İngilizce sürümü üzerinde yenilikler hakkında bilgi edinmek için biraz araştırma yapma fırsatı buldum.

WordPress 3.3 sürümü ile birlikte gelen iyileştirmeler kullanıcı deneyimi, panel içi navigasyon, yüklemeler ve içe aktarma konusunda gerçekleştiğini söyleyebilirim. Admin paneli daha derli toplu ve tasarımı modern olmuş.

Çok güzel bir diğer özelliği ise medya menüsünde gerçekleşmiş. Artık resim yüklemelerinizi Drag&Drop tut çek bırak mantığı üzerine programlanmış.

Henüz daha Türkçe sürümü yükleme için hazır olmadığından WP Kurs blogumu güncellemedim. Ben yeni sürümü İngilizce olarak bir deneme blogumda yaptım. Yüklemeyi admin bölümünden otomatik olarak yaptım ve sorunsuz gerçekleşti. Tabi ki güncellemeyi yapmadan önce yedeklemekte fayda var. Yeni sürüm ile WordPress daha güzel oldu diye bilirim…

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.