WordPress 3.4 “Green” Sürümü Çıktı

Matt Mullenweg ve yüzlerce yazılımcı tarafından sürekli güncellenen wordpress cms sistemi gerçekten her yeni sürümü ile birlikte kullanıcılarına daha çok şey kattığını söyleyebiliriz.

WordPress 3.4 Green isimli yeni sürüm ünlü gitarist Grant Green den esinlenerek hazırlanmış. 3.4 Green güncellemesinde en önemli yeniliğin tema üzerinde daha rahat işlem yapma konusu gösterilse de, bana göre sayfa hızının artmış olması daha önemli. WordPress üzerinde çalışan yazılımcılar, jquery kütüphanesinde oldukça başarılı bir iş çıkardıklarını söylemek mümkün. Güncellemeyi yaptıktan hemen sonra sayfa açılım süresi hissedilir şekilde hızlandığını söyleyebilirim. Google sayfa açılma sürelerine ne kadar önem verdiğini biliyoruz, gerçekten çok sevindirici.

Tema özelleştirme alanında getirilen yeniliklerde oldukça başarılı. Canlı ön izleme bağlantısına tıklayarak temayı etkinleştirmeden önce tüm gerekli ayarları yaparak nasıl göründüğünü kontrol etmek mümkün.

WordPress 3.4 Tanıtım Videosu

Bunun yanında Twitter entegrasyonu gerçekleştirilmiş. Bu entegrasyon sayesinde attığınız tweetin bağlantısını editöre yapıştırmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde siteye gelen ziyaretçileriniz retweet cevapla linklerini kullanabilecekler.

Bir diğer yeni özellik resim eklerken (caption) html kodları kullanabilme özelliği. Bu özellik sayesinde eklediğiniz resmin açıklamasına genel html kodlarını kullanarak bağlantı verebilir ve yazınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Ben wordpress 3.4 güncellemesini Türkçe paketi çıktıktan hemen sonra panelden otomatik olarak sorunsuz gerçekleştirdim. Herkese yeni sürüme geçmelerini öneriyorum. Sizin gibi çekici hale gelmiş :)

Benzer konlar:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.