WordPress Haber Temaları

Bu yazımda size 2 tane wordpress haber teması tanıtmak istiyorum. Bir kaç haftadır internette Türkçe WordPress Haber temalarını araştırıyorum. Birazdan resimlerini ve özelliklerini tanıtacağım Event ve eNews wordpress temaları bana oldukça etkileyici geldiler.

Event Haber Teması

Event teması içinde günün yazıları hemen anasayfada tarihleri ve resimlerle birlikte gösteriliyor. Temanın bana kalırsa en hoş yönü, anasayfaya yerleştirilmiş olan takvim kısmıdır. Takvimin hemen sağ tarafında büyük resimle manşet atabilirsiniz. Takvimin en önemli özelliği ise mouse ile günlerin üzerinde gezindiğinizde, o tarihte yazılmış olan yazıların başlık ve kategorilerini liste halinde görebiliyorsunuz. Tanıttığımız diğer temalarda olduğu gibi bu temada gelişmiş araçlarla donatılmış durumda. Kısakod olarak adlandırılan ve ücretli ($40) olarak satılan plugin, bu tema ile birlikte sizin oluyor.

Event Haber Teması Resim

Haber Teması

eNews Haber Teması

Bugünkü 2. WordPress Haber Teması eNews. Yine kullanışlı ve görünümü güzel bir tema. Yapımcılarının emek harcadığı herhalinden belli oluyor. Sitenizi, gazete tadında sunabilir, haberleri ilk sayfadan aktarabilirsiniz. Haber teması özelliğinin dışında, Blog teması olarakta rahattlıkla kullanabilirsiniz. Event için verdiğim kısa kod özellikleri, bu tema içinde geçerli. eNewste öne çıkan özellik olarak anasayfadaki büyük resimle birlikte verebileceğiniz manşet alanı, küçük resimlerle birlikte yayınlayabileceğiniz özel haber bölümü ve sütunlara ayrılmış günlük haber bölümlerini sayabiliriz.

eNews Haber Teması Resim

Enews Haber Teması

Yukarıda bahsettiğim bu 2 tema özel fonksiyonlarla donatılmış durumda. İlgili özellikleri ve temaların önizlemesini görebilemek için wordress temaları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WordPress Temaları

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.