WordPress Hataları

WordPress hataları başlığı altında wordpress  kurarken ya da kurduktan sonra çalışmalarımız sırasında aldığımız ya da alabileceğimiz en yaygın WordPress hatalarına ve bu sorunların çözümlerine göz atacağız.

En yaygın WordPress Hata mesajları

–Warning: Cannot modify header information

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /…./…./wp-config.php:34) in /…./…./wp-login.php on line

Hata açıklama & Çözüm:

Hata mesajı içinde geçen php dosyası ile ilgili bir düzenleme yapıp yapmadığınız düşünün, muhtemelen cevabınız evet olacaktır. Bu mesajın sebebi php başlangıç tagından önce “<?php” ya da php bitiş tagından sonra “?>” ; bir boşluk, fazladan bir karekter eklenmesidir. Özellikle localhost  XAMPP üzerinde wordpress kuran arkadaşlardan bu konu ile ilgili çok mail aldım. wp-config-sample.php dosyasını, word ya da benzeri programlar  ile açıp düzenledikten sonra wp-config.php olarak kaydettiklerinde bu hatayı alıyorlar. Bunun sebebi yukarıda bahsettiğim gibi, PHP taglarının bozulmasıdır. Hata mesajı üzerinde hangi satırda problem olduğunu görebilirsiniz. Webocton, Dreamweaver, notepad++ tarzı bir düzenleyici ile dosyayı yeniden oluşturup kaydedin. Geçmiş olsun!!

–Database- Error

Error establishing a database connection

Hata açıklama & Çözüm:

WordPress database erişilemiyor. wp-congfig.php dosyası içindeki kullanıcı adı, database adı ve şifre bölümlerinin doğruluğunu kontrol edin. Bunlar doğruysa hosting hizmetinizi aldığınız firma ile görüşün.

–“Uyumsuz arşiv. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10)

Uyumsuz arşiv. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature

Hata açıklama & Çözüm:

Genelde tema dosyalarının wordpress/wp-content/themes/ klasörüne yüklenmesi sırasında alınan bir hatadır.

“Uyumsuz arşiv. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature” hatasının muhtemel 2 sebebi olabilir.

1- Sıkıştırılmış dosya rar dosyası olabilir. Dosyayı açtıktan sonra tekrar  zip dosyası olarak sıkıştırmanız gerekir.

2- Dosya doğru formatta ise zip dosyasının içinde 2 farklı klasör olabilir. Zip dosyasını açarak tek klasör haline getirmeniz gerekir.

Gelen mail ve yorumlar arasından seçtiğim en yaygın wordpress hataları şimdilik bu kadar. Karşılaştığınız diğer sorunlarla ilgili yorum bırakırsanız,  en kısa sürede inceleyip çözümü buradan paylaşabilirim.

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.