WordPress Kopyalama Yasağı

WordPress Kopyalama Yasağı eklentisi ile yazdığınız yazı ve sayfa içeriklerinizin sağ tuş kullanılarak kopyalanmasını engelleyebilirsiniz. Eklenti yazıların sol tuş kullanılarak işaretlenmesini engelliyor. İçerik üzerinde sağ tuş tıklandığında ise sizin belirlediğiniz herhangi bir mesajı ziyaretçiye gösteriyor.

Binbir emek harcayıp oluşturduğunuz içeriklerin, sizden habersiz bir şekilde kolayca kopyalanıp başka sitelerde kullanılmasının önüne geçebilirsiniz. İçerik kopyalama yasağı sayesinde alın teri hırsızlarının bir nebze önüne geçmiş olacaksınız. Yazılarınızı kopyalamak isteyenlerin önüne geçebilecek %100 koruma sağlayan bir sistem yok malesef. Emek hırsızlığı yapmak isteyen, bir yolunu muhakkak buluyor.

WordPress Kopyalama Yasağı Eklentisi Kurulumu

Blog Protector eklentisini kurmak için. Kontrol Panel ->Eklentiler->Yeni Ekle seçtikten sonra; “Blog Protector” yazıp, “Eklentilerde Ara” butonuna tıklayın. Gelen sonuçlar içerisinde benim tavsiye edebileceğim “Blog Protector – Protect Your Content” eklentisini “şimdi kur” tıklayarak kurulumunuzu gerçekleştirin. Bu aşamadan sonra ayarlar kısmından gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Alınan Dersler:

  • Kopyalama Yasağı – Blog Protector Eklenti Kurulumu
  • Kopyalama Yasağı – Blog Protector Eklenti Ayarları
  • Eklenti İşlevi,

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 50

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.