WordPress Üyelik Eklentisi (WP eMember)

(WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi ile sizlere bazı ücretli eklentiler tanıtmak istiyorum. Bu eklentileri kendi sitemde kullanıyorum ve tecrübemi sizlerede aktarmak istiyorum.

Affiliate Marketing sistemi türkiyede yaygınlaşıyor ve bu piyasada tecrübe sahibi arkadaşlar site kurup deneyimlerini videolu eğitim kursları veya PDF şeklinde eKitap hazırlayarak ziyaretçileri bilgilendirmek istiyorlar. Affiliate Marketing sisteminde iki farklı kategori vardır bunlar Ürün hazırlayan ve diğeride bu ürünleri pazarlayan Affiliate´dir. Ürün hazırlayanlar zamanının yoğun bir kısmını ürünü hazırlamak ile geçiriyor ve burada zaman çok değerlidir. Bu yüzden hazırladığı ürünü nekadar otomatikleştirirse diğer ürünü hazırlamaya daha fazla vakti olacaktır. Burada (WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi gibi bazı özel eklentiler devreye girmesi şart oluyor.

(WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi Nedir?

(WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi ile üye girişlerini kategorilendirebilirsiniz bu sayede hangi üye hangi sayfaları veya yazıları görmesini istiyorsanız ayarlardan tanımlayabilirsiniz. Örneğin sitenizde iki veya daha fazla eğitim kursu veriyorsunuz ve her kurs için farklı üyelikler gerekiyor, ziyeretçinizi hangi ürün kategorisine eklerseniz sadece o kategori altında tanımladığınız sayfalara ulaşabilecektir.

(WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi Kurulumu

Her wordpress eklentisi gibi (WP eMember) Eklentisi de kolayca panelden kurabilirsiniz. Önce pc nize indirip daha sonra panelden (WP eMember) dosyasını upload edip etkinleştirmeniz yeretirli. Bu aşamadan sonra bazı sayfalar oluşturulması gerekiyor. Profil ve kayıt işlemi gerektiğini belirttiğiniz bir sayfa. Buraya (WP eMember) eklentinin size verdiği kodları eklemeniz gerekiyor. Member Login kısmıda bileşenlerden sidebarınıza veya nerde istiyorsanız oraya eklemeniz yeterli olacaktır. Ziyeretçi başarılı bişkilde kayıt olduktan sonra ona gidecek maili de ayarlardan ayarlayabilirsiniz.

(WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi dışında

Bi sonraki yazımda (WP eStore) eklentisinden bahsedicem. (WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi ile entegre şekilde çalışan bir eklentidir. Bu eklentiyi sitenize kurup (WP eMember) ile entegre yaptıktan sonra ürün satışlarını PayPal üzerinden yapabilir ve bu şekilde eğitim kurslarınızı full otomasyona bağlamış olursunuz. Bu iki eklenti ile birlikte artık diğer ürünlerini hazırlamak için çokca vaktiniz olacaktır.

Daha fazla bilgi için eklenti sayfası…

Bir sonraki ücretli eklentiler yazımda (WP eMember) WordPress Üyelik Eklentisi ile entegre çalışan (WP eStore) eklentisinden bahsedicem…

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.