WordPress

WordPress ile uğraşan herkes doğal olarak önce hazır kaynaklardan faydalanır, daha sonra site ihtiyaçları değiştikçe kalıplar dar gelmeye başlar. Herkes için hazırlanmış faydalı eklentiler yetersiz kalır.  Bir sitenin belirlenen hedeflere ulaşabilmesi için bilinçli bir altyapıya, özgün bir içeriğe ve tasarıma ihtiyacı vardır. Açık kaynak kodlu bir mimariye sahip olan WordPress ile  Tasarım ve Teknik anlamda yapılabilecekler sadece hayallerle sınırlıdır. Biraz yazılım bilgisi ile kendinize ait bir eklenti oluşturabilir, Temanız üzerinde oynamalar yapabilir, admin panelinize yeni arayüzler ekleyebilirsiniz.

WordPress Kategorisi

WordPress Videolu Kursları ile en temel başlangıç seviyesinden SEO çalışmalarına kadar bir çok konu hakkında bilgi aldınız ya da kısa bir üyelik aşamasından sonra sizde bu bilgilerden faydalanacaksınız. Bu kategori altında ise var olan hazır scriptlerin kullanımından çok WordPress fonksiyonları ile neler yapabileceğimizi görmeye çalışacağız. Hemen aklıma gelen örnekler; Plug-in oluşturma ve WordPress temanıza eklemek, WordPress teması oluşturma vb.

WordPress Fonksiyonları Zor mu?

Genelde bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. Araştırma ve istekle birçok konunun üstesinden gelebilirsiniz. Hatta zamanla kendi ürettiğiniz basit scriptler, plugin’ler sizi mutlu edecektir. Hiçbir bilgi birikiminiz olmasa bile, WordPress fonksiyonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdi laf salatasını ve bu süslü giriş konuşmasını bir kenara bırakarak yavaş yavaş konularımıza geçelim. E iyide zor mu? Kolay mı? Cevap vermedin derseniz. Bu soruyu ileride hep beraber cevaplıyor olacağız :)

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.