WP Affiliate Platform Eklentisi

Bi önceki yazımdada belirttiğim gibi WP Affiliate Platform eklentisine sıra geldi. WP eMember ve WP eStore ile entegre çalışıyor ve kendi sistemimde kullandığım için biliyorum düzgün çalışan bir sistem. Peki bu eklenti bu kombinasyonun içinde ne işe yarar…

WP Affiliate Platform nedir?

Sitenizde satışa sunduğunuz ürünlere WP Affiliate Platform eklentisi sayesinde yeni Affiliate´ler yani (İş Ortakları) sağlayabilirsiniz. Affiliate sisteminize kayıtlı Affiliate ürün veya ürünlerinizi kendi pazarlama teknikleri ile pazarlar Affiliate´in referans URL gelen bir ziyaretçi ürün satın aldığında sizin belirlediğiniz komisyon tutarını kazanmış olur. Sistem tüm istatistiki verileri toplar. Satışlardan elde edilen kazanç sizin hesabınızda toplanır ve yine sizin belirlediğiniz günlerde Affiliate´lerin kazançlarını ödersiniz.

Her bir ürününüz için reklam malzemesi hazırlayabilirsiniz örneğin Banner. Affiliate sisteme girip Banner kategorisi altından hangi ürünü pazarlmak istiyorsa o ürüne ait banneri alır sitesinde veya internet ortamında bu banneri paylaşır. Bu şekilde her iki taraf içinde kazan kazan sistemini uygulamış olursunuz. Ürün tanıtımı için çok etkili bir uygulamadır.

WP Affiliate Platform detayları…

Bu bahsi geçen 3 ücretli eklentileri kendi sistemimde kullanıyorum ve işleyişi konusunda şimdiye kadar hiç sıkıntım olmadı, ister üyelik sistemi olsun veya ürün satış platformu olsun bu sistemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ve tüm bunları wordpress ile yapabilmenin ayrıca avantajları var, wordpress arama motorları tarafından çok sevildiği için ilk sayfalara çıkmak okadarda zor olmuyor yeterki sitenizi sürekli güncel tutun ve birazda SEO konusuna dikkat edin.

WordPress ve SEO hakkında…

Benzer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.