WP Comment Auto Responder Nedir?

Sizlere bu yazımda çok önemli bir eklenti den bahsetmek istiyorum, WP Comment Auto Responder. Blog yazarlığı yapan arkadaşlar için çok önemli bir eklenti. Uzun uğraşlarla hazırlanan yazılar nihayet yayınlandıktan sonra görücüye çıkıyor, 100 ziyaretçiden 1 veya 2 ziyaretçi yorum bırakıyor.

Yorum bırakıyor ve siteyi terk ediyor o an için; “ziyeretçinin aklında” yarın tekrar siteye girer bakarım acaba bu yorumuma nasıl cevap vermişler? Ve erstesi gün oluyor; sizce yorum bırakan ziyeretçi gelirmi? Bence hayır hiç aklına bile gelmeyecek o ziyaretçi artık çok farklı sitelerde arayışa devam ediyor, sorununa çözüm bulana kadarda devam edecek.

WordPress de bu açığı iyi yakalayan geliştirici Ahlul Faradish bize WP Comment Auto Responder eklentisini ücretsiz olarak sunuyor. Bu eklenti sayesinde yazımızı zaten beğenip yorum bırakmış olan ziyaretçimizi tekrar sitemize getirebiliyoruz.

Eklenti tam olarak şunu yapıyıor; ziyaretçi yorumu bıraktıktan sonra bize mail olarak bildiriyor. Biz kontrol panelimize gidiyoruz ve bu yorumu onaylıyoruz, onayladıktan sonra ziyaretçiye bir mail gidiyor ve yorumu onaylandığını bildirmiş oluyoruz. Yoruma cevap yazıyoruz, cevabı yayınladıktan hemen sonra ziyaretçiye bir mail daha gidiyor ve bırakmış olduğu yoruma verilen cevabı izlemek için tekrar sitemize geliyor. Bu yaptığımız işin kalitesini artırmış oluyor ve en güzelide herşey otomatikleştirilmiş.

WP Comment Auto Responder Önemi!

Affiliate piyasasında blog yazarlığı yapanlar için vazgeçilmez bir eklentidir. Pazarladığınız bir ürün hakkında yazı hazırladınız ve ziyaretçi bu yazıyı okudu ama aklına takılan soruyu size “kullanıcı olarak” sormak istiyor ve yorum bırakıyor, muhtemelen bu son cevabıda aldıktan sonra ürünü alacak. Şimdi çok hızlı davranmak gerekiyor mümkünse hemen cevaplandırmalısınız çünkü son bir bilgiye ihtiyacı var ve ürünü satın alacak. Eğer cevabınızı ertesi gün verirseniz vazgeçmiş olabilir. Evet çok önemli bir eklenti!!

WP Comment Auto Responder Kurulumu

Diğer eklentiler gibi wp admin kontrol panelimizden eklentiler –> yeni ekle den WP Comment Auto Responder kelimesini arattırıp –> şimdi kura tıklıyoruz ve son olarak aktifleştiriyoruz. Eklentiyi artık WordPress eklentilerinde bulamadığımız için google aramalarından bulup indirmemiz gerekiyor, belki de bulamayacaksınız… ama dert değil ben sizin için eklentiyi buldum ve indirmek için kendi serverime attım :) şimdi gelelim yeni şekliyle kurulum aşamasına.

  • Eklentiyi öncelikle buraya tıklayarak bilgisayarımıza indiriyoruz
  • İndirdikten sonra dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkar diyoruz
  • İçinden çıkan klasörü FTP ile servere bağlanarak ../wp-content/plugins/ klasörün içine atıyoruz
  • Son olarak admin paneline bağlanıp eklentilerden eklentiyi etkinleştiriyoruz.

Artık eklenti kuruldu, bu aşamadan sonra Ayarlar altında WP Comment Auto Responder tıklayıp ingilizce olan mailleri türkçeleştiriyoruz. Hepsi bukadar…Türkçeleştirmek için aşağıdan devam edelim…

Editleme 9 Şubat 2012 – Türkçeleştirme işleminde Update Butonu çalışmıyor

Yeni kurmuş olduğum blog da aşağıda yorumlarda bahsi geçen sorunla bende karşılaştım ve çözüm için biraz araştırma yaparak çözümünü buldum. Çözümü sizlerle paylaşmak istiyorum…

Admin panelinize giriş yapın ve “Eklentiler” altında “Editör” menüsüne tıklayın. Açılan sayfanın sağ üst tarafında “WP Auto Comment Responder” eklentisini seçin. Editör ekranında açılan “wp-comment-auto-responder/wp-comment-auto-responder.php” dosyası olacak, yazılımın içinde aşağıdaki kodu bulun ve kırmızı işaretli alanları silin ve kayıt edin…

Update butonu çalışmıyor

Resmi orijinal boyutta görmek için tıklayın…

Alınan dersler:

  • WP Comment Auto Responder Kurulumu
  • ve ayarları

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 49

Benzer konular:

WordPress Kopyalama Yasağı

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.