Web Site kurup internette işini kurmak veya bir yan gelir sağlamak isteyenler için tam zamanı.

Almanyanın önde gelen Teknoloji sitelerinden biri olan www.chip.de sitesinden almış olduğum “Ortak Uluslararası Web Trendi” araştırmasına göre Türkiye bu alanda 55% büyüme ile başı çekiyor, takip eden ülkeler arasında 54% Rusya ve 51% İngiltere geliyor.

Ortak Uluslararası Web Trendi
CXO-Araştırması 2008

Yapılan bir açıklamaya göre Türkiye, Rusya ve Romanya en fazla büyüme potansiyeli olan ve yeniliklere en çok seven ülkeler arasında geliyor.

İleri görüşlü olan Türkler

  • Türkler bu konuda müthiş yenilikciler: Son derece mobil, Cep telefonlarından internete oldukca ilgili, E-Ticaret ile karşı karşıya ve Eğlence dostu.
  • Kullanım ileriye dönük oldukca ilerici, Türkiyede şehirler aktif olarak interneti kullanmasına rağmen yinede bu alanda hızlı büyüme bekleniyor. Bu büyümeyi Mobil internet olduğu gibi internette Film ve Müzik bu büyümeye katılacak.

Bu araştırmaya göre internette yan gelir etmenin tam zamanı gibi görünüyor. Bu araştırmadan tam 2 yıl geçti ve artık gerçekten de Türkiyede internet beklendiği gibi gelişti. Bizzat kendim projenin içinde biri olarak biliyorum ki artık türkiyede tüm okullarda internet var nerede olursa olsun, Hakkarinin bikaç hanelik köyündeki ilk Öğretim Okulunda bile internet mevcut. Buda bi nevi internet Türkiye genelinde tüm insanlarımıza aşılanıyor anlamına geliyor.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım “İnternet ve Gençlik” etkinliğinde yaptığı bir konuşmada bize şu verileri veriyor.

  • İnternet Türkiye´de 1993 yılında hayata geçti
  • 2003 yılına kadar aslında neredeyse yerinde sayan kullanım yeni atılımlarla hızla büyüme gösteriyor
  • 2003 yılında 7 milyon kullanıcı varken bugün bu sayı 30 milyon kullanıcıya ulaştı
  • Bugün Türkiye internet kullanımında Avrupada 7. ve dünyada 13. sıraya geldi

Ve ayrıca ekliyor: Ebay verilerine göre geçen yıl Türkiye genelinde internet üzerinden 9 milyar dolarlık alışveriş yapılmış. Bu rakamın bu yıl 10 milyar doları aşması bekleniyor. Reklam pastası yıllık 300 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu rakamlar internet yaygınlığınında göstergesi´dir, diye ifade ediyor.

Bu verilere bakarak “Neden Web Sitesi” başlığını kullandım.

Web Site Tasarım Teknolojisi´de artık proglama dilinden anlamadan Web site kurulumunu mümkün kılıyor. Bu yönde yan gelir elde etmek isteyenlerin önü açık hale geldi. Eğer mail programı kullanarak arkadaşlarınıza mail atabiliyorsanız Web Site´nizide kurabileceksiniz anlamına geliyor. Hayır, abartmıyorum hazırlamış olduğum Web site kurulumu hakkındaki Eğitim Seti ile birlikde profesyonelce Web Sitenizi tasarlaya bileceksiniz. Sol tarafda kategoriler altında tüm videolar listelenmiştir. Açıklayıcı ve adım adım anlatımlı olan bu Videolar sayesinde rahatlıkla Web Site nizi tasarlayabileceksiniz. Bu sayede bir Web Sitesi için 1000´lerce dolar harcamanıza gerek kalmıyor, sadece Eğitim setine 39TL karşılığında sahip olmanız yeterli olacak.

Eğitim Seti hakkında detaylı bilgi ve kullanıcı yorumları hakkında bilgi toplamak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.