Piwik Web Analytics

Bu Videomuzda Piwik Web Analytics uygulamasını tanıtıcam. Piwik de Google Analytics gibi istatistiki bilgiler veren bir uygulamadır, Google Analytics den ayıran bir farkı var oda anlık olarak istatistikleri göstermesidir. Ve ayrıca Web Sitenizde oluşan istatistiklere daha rahat ulaşabileceğiniz bir arayüzüne sahip.

Piwik Web Analytics ve Google Analytics

Mesela Google Analytics türkçe olmasına rağmen bazı noktaları anlamada sıkıntı çekiyorum, Piwik Analytics rahat kullanımıyla birlikte çok önemli olan istatistiki bilgilerede ulaşmamıza imkan veriyor. Örneğin web sitemize hangi arama motorlarından ziyaretçi girişi olmuş ve bu ziyaretçiler hangi anahtar kelimelerini kullanarak sitemizi bulmuşlar. Bu bilgilerle Adwords kampanyamızda daha etkili anahtar kelimeleri oluşturmamıza olanak sağlıyor.

Piwik Web Analytics diğer özellikleri

Bir diğer örnek ise hangi sayfalarımız veya yazılarımız daha çok  izleniyor, bu istatistiki bilgileri bizim sitemize reklam vermek isteyen müşterimize göstererek bu alan da vermek istediği reklamın neden şu fiyatta olduğunuda gösterebiliriz.

Bunun gibi biçok istatistiki bilgilere ulaşmamızı sağlayan Piwik Web Analytics uygulamasını sadece VİP üyelerime özel kullanabilmeleri için bu Videoyu hazırladım. Piwik kurulumu ileri seviyede bilgi gerektirdiği için bu videoda kurulum hakkında bir hazırlık yapmadım.

VİP üyelerimize özel benim kurmuş olduğum ve kullandığım Piwik kurulumum üzerinden sizlerde sitenize ait istatistiki bilgilere ulaşa bilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bana ya yorum bırakarak veya info@wpkurs.com adresime mail atarak bu isteğinizi belirtmek. Videoyu izleyin, konuyla ilgili yine ayrıntılı bilgi veriyorum.

Alınan Dersler:

  • Piwik Web Analytics arayüzünü tanımak
  • önmli istatistiklere değinmek
  • Piwik script´ini footer.php dosyasına eklemek

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 31

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.