SEO Çalışması Önemi!

Web sitemizi oluşturuyoruz tüm içeriklerimizi özgün tutuyoruz diğer sitelerden fark yaratmak istiyoruz tüm bu çalışmalarımıza rağmen arama motorlarında sitemiz ilk sayfalarda görünmüyor dolayısıyla konuyla ilgili kişileri sitemize ziyeretçi olarak kabul edemiyoruz çünkü sitemizi bulan yok.

Evet bu durum webmaster´ler için çok üzücü. Saatlerce içerik hazırlamkla uğraş gösterip karşılığında mümkün olduğunca çok ziyeretçi çekmeyi hedefleyen webmaster´ler eğer SEO çalışması nı es geçerlerse neyazık ki siteyi kendilerine ve eşe dosta yapmış olduklarını görecekler.

SEO Çalışması nelerdir?

SEO Çalışması, arama motorların botları sitemizi indexlerken içeriğimizi taramasında yardımcı olmamız gerekiyor. Botlar sitemizi taramaya başlarken Başlık, h1, h2, h3 kalın yazı eğik yazı ve Alt çizgili anahtar kelimeleri tarayarak yazımızın içeriğine doğru giderler. Burada anahtar kelime seçimi çok önemli doğru kelimeleri seçmemiz gerekiyor, yazı içeriğimize göre anahtar kelimelerimizi seçmeliyiz. Eğer sitemizin içeriğini yansıtmayan anahtar kelimeleri seçersek bu zararımıza olur uzak duralım.

Site içi link leme yaparak sitemize gelen botları diğer yazılarımızı da taramasına yön veriyor.

SEO Çalışma yaparken çok önemli olan bir diğer husus meta tag, meta desciption ve meta keywords bunlar kaynağınıza eklenmiş olması gerekiyor. Nasıl eklendiğini tüm SEO çalışması ile ilgili videolardan öğrenebilirsiniz.

Sitemize eklediğimiz resimlerin arama motorların görsel aramalarında çıkması için kaynağımıza Alt Attribute eklememiz gerekiyor.

Arama motorların dan kalite puanları almak için yapmamız gerekenler var, bunlardan biri favicon. Sitemize güzel bir favicon ayarlamakda fayda var.

Bir diyer önemli nokta sitemizin açılma süresidir. Eğer bu süreyi kısa tutarsak ziyaretçilerimizi sitede tutabiliriz. Eğer siteniz yeni ve içeriği henüz çok fazla değilse bu konuda bişey yapmanıza gerek yok ama içeriğiniz yoğun ise sitenize ait html leri sıkıştırmalısınız.

Site haritanızı sürekli olarak arama motorlarına bildirmelisiniz.

SEO Çalışması nasıl yapabilirim?

Eğer bir wordpress kurulumunuz varsa biçok işiniz hafifleyecektir. WordPress arama motorları tarafından en sevilen sistemdir, bunun yanında çok güçlü eklentileri sayesinde biçok SEO çalışması nı sizin için otomatik hallediyor. Bu konuda sizler için en verimli ve faydalı bulduğum ekletileri toplayıp kurulumu ve kullanımı ile ilgili kapsamlı videolar hazırladım.

Tek seferlik 39 TL olan üyeliğinizi başlatarak web sitenizi A dan Z ye kadar kuracaksınız ve bu çalışmalarınız boşa gitmeyecek, arama motorlarında siteniz bulunacak ve çoğu webmasterin uğraş verdiği ama sonucuna ulaşamadığı o ziyaretçilere ulaşacaksınız.

Üyeliğinizi başlatmak için tıklayın…

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.