WordPress Dersleri

Web de bulabileceğiniz en kapsamlı wordpress dersleri olan WP Kurs´a hoşgeldiniz. Şuan için 47 adet eğitici video mevcut, bu videolarla birlikte wordpress kurulumundan başlayarak sitenizin oluşumuna kadar tüm gerekli eğitimi alabilir ve  geniş kapsamlı SEO çalışması yapabilirsiniz. WordPress dersleri kelime arayışı internet üzerinde gittikçe artıyor bu insanların artık internette varlığını göstermesini istediğinin kanıtıdır aslında.

Elbette ülkemizde olan işsizlikde insanları farklı arayışlara sürüklüyor, internet bu anlamda bulunmaz bir nimet. Çok az bir yatırım ile kendi sitenizi yayına sokabilir ve planladığınız projeyi hayata geçirebilirsiniz. İnternette sitenizi yayına sokmak için bir domain ve birde hosting ihtiyacınız var. Domain 10 – 15 TL arası değişiyor Hosting değişik paketlerle 15TL aylık ila 100TL yıllık ücretlerle değişiyor. Yani aslında aylık sigara masrafının çok altında olan bir başlangıç yatırımı ile çok rahat bişekilde sitenizi yayına sokacak ve planladığınız proje ile para kazanmanın ilk adımlarını atmış olacaksınız.

WordPress Dersleri size ne sunuyor?

WP Kurs olarak wordpress derslerini site tasarımı veya wordpress konusunda hiç bilgisi olmayan insanlar için hazırladık. WordPress ile site kurmak için zor olan kodlama bilgisine ihtiyaç yok eğer bir mail programını kullanabiliyorsanız wordpress ile sitenizide rahatlıkla yapabilirsiniz yapmanız gereken sadece görerek uygulamak. WordPress kurlumunda A dan Z ye herşeyi videolarda bulabilirsiniz hadi gelin aşağıda bakalım şu wordpress derslerinde neler sizleri bekliyor…

WP Kurs WordPress Dersleri Paketi

Ders 001. WordPress indirmek
Wordpress´i pc mize indirip klasörlere göz atıyoruz

Ders 002. Hostgator üzerinden WordPress kurulumu
Hostgator üzerinden wordpress kurlumu bikaç tıklama ile kurmuş oluyoruz, siteniz yayında ve artık ziyaretçi kabul edebilir, bu aşamadan sonra sitenizi şekillendirmek gerekiyor.

Ders 003. Kontrol Panel tanıtımı (Backend)
Kontrol panel (Backend) sitenizi oluştururken en çok vaktinizi bu alanda geçireceksiniz burası wordpress´in adeta beyni. Bu alanda herşey tanıtılacak her düğmesi, bölümü ne işe yarar kısaca anlatılacak daha sonra gelen videolarda detaylara inerek ilgili bölümleri daha yakından tanıyacaksınız.

Ders 004. Sayfalar & Yazılar
WordPress de yeni bir sayfa veya yazı nasıl oluşturulur her detayıla görüceksiniz. Bu aşamadan sonra sitenize artık içerik ekleyeceksiniz ve yavaş yavaş şeklini vermeye başlayacaksınız.

Ders 005. Yazı eklemek
Yazı eklerken dikkat edilmesi gereken konuları tek tek göreceksiniz. Burda yapılan çalışma ileride sitenizin arama motorları tarafından sevilmesini büyük ölçüde etkileyecektir. Bu sayede işlediğiniz konu hakkında google da arama yapıldığında sizin siteniz üst sıralarda olacaktır.

Ders 006. WordPress de Medya ve Bağlantılar
Bu dersimizde Medya ve Bağlantı menüsünü detaylı bişekilde inceleme fırsatı olacak. Bu aşamadan sonra artık sitenize resim ve bağlantı vermeyi öğrenmiş olacaksınız.

Ders 007. WordPress de eklenti kurulumu
Bu dersimizden sonra wordpress´in nekadar güçlü bir altyapısı olduğunu anlayacaksınız. Şimdiye kadar internette gördüğünüz sitelerde olan özelliklerin hemen hemen 95% bu eklentiler sayesinde kendi sitenize entegre etmiş olacaksınız, ve bunları yaparken hiçbir kodlama bilgisine gerek yok. WordPress´in en önemli silahlarından biridir.

Ders 008. Websitenizin Dizaynını belirlemek
WordPress dersleri içinde en keyifli videolardan biri olacak heralde. Bu dersde sitenizin tasarımını belirleyip bikaç tıklama ile bitirmiş olacaksınız, sadece bikaç tıklama sonrasında sitenizin görünümünü tamamen değiştirmiş olacaksınız, işlem sonrası sitenizin yeni yüzüne bakınca çok keyif alacaksınız.

Ders 009. WordPress ile Resim Bağlantısı
Dersimizde bir resme nasıl bağlantı verilir bunu görmüş olacaksınız.

Ders 010. İletişim formu kurulumu
Buraya kadar geldikten sonra artık eklentilerin gücünü daha da hissedeceksiniz. Bu dersimizde sitemizde yeni bir sayfa oluşturup iletişim form eklentisini kurduktan sonra profesyonel bir iletişim form sayfası oluşturmuş olacaksınız. Sizinle iletişime geçmek isteyen ziyaretçileriniz kutucukları doldurduktan sonra gönder düğmesine tıklayacaklar ve sizde bu mesajı mail olarak kendi belirlediğiniz posta kutunuza almış olacaksınız, bu sayede ziyaretçinize en hızlı şekilde cevap vereceksiniz.

Ders 011. E-Bülten kurulumu
Eğer sitenizde ziyaretçilerinizle sürekli iletişim halinde kalmak istiyorsanız bu eklenti tam size göre. İster sitenizde ürün tanıtımı yapın ister ilgi alanızdaki insanları sitenize toplamayı hedefleyin bu eklenti sayesinde birkere ziyaretçiniz E-Bülteninize kayıt olduktan sonra herzaman sitenize geri dönüşümü olacak anlamına gelir.

Ders 012. Google Analytics ve WordPress
Bu dersimizde sitenize google analytics uygulamasını entegre edeceksiniz. Google analytics uygulamasıyla sitenize gelen trafiği gözlemleyebilirsiniz.

Ders 013. NextGen Gallery eklentisi
Sitenize eklediğiniz resimleri daha etkili şekilde göstermenizi sağlayan bir eklentidir.

Ders 014. Cooliris eklentisi
Bu eklenti ile çok şekilli biçimde sitenizde resim veya videolarınızı sergileyebilirsiniz. 3D görünümlü bir tasarım içerisinde eklediğiniz resim veya videoları ziyaretçileriniz seçebilir ve izleyebilir. Çok profesyonel bir tasarım.

Ders 015. Temaplate Mario
Bu dersimizde affiliate piyasasında para kazanmayı hedefleyenler için çok özel bir tema tanıtıyoruz. Bu temaya aslında affiliate temasıda denebilir, pazarladığınız bir ürünün orijinal sitesini çok kolay bişekilde bu temaya aktarabilirsiniz ve kendi domain altında bu ürüne reklam verebilirsiniz.

Ders 016. All in One SEO eklentisi
Arama motoru optimizasyon işleminin gereksinimlerini arka planda sizin için yapan bu eklentiyi videoda kurulum ve ayarlarını göreceksiniz. Eğer web de sitenizin kaybolmasını istemiyorsanız SEO çalışmalarına çok önem vermelisiniz. Bu konuda sizlere oldukça kapsamlı videolar hazırladık…

Ders 017. Affiliate Link Maskeleme
Yine affiliate piyasasında para kazanmak ile ilgili arkadaşlar için oldukça önemli olan bir eklentidir. Bu alandada sahtekarlar prim yapmaktadırlar, affiliate programından aldığınız linki doğrudan sitenize veya nette biyere paylaşırsanız o linki kolaylıkla kendilerine ait linklerle değiştirebilirler. Bunu önelmek için affiliate linklerinizi maskelemelisiniz başka bir değişle saklamalısınız. Bu şekilde kaybetmiş satışlarınızı kurtaracaksınız.

Ders 018. WordPress Stats eklentisi
Bu eklenti ile birlikte doğrudan kontrol panelinizde sitenize akan trafiği istatisklerle inceleyebilirsiniz.

Ders 019. WordPress Tema Türkçeleştirme
Bu dersimizde kodlara göz atma fırsatı bulacaksınız, temamızı kodlarından nasıl türkçeleştirirz adım adım göreceksiniz.

Ders 020. Hostgator da kayıt işlemi
Hostgator dünyada önde giden hosting şirketlerinden biridir ve altyapısı wordpress uygulamasında hiç sorun yaşamamaktadır, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadığımız bu hosting şirketini tüm üyelerimize tavsiye ediyoruz. Hostgator ile anlaşmamız gereği her üyemize 9,94$ lık indirim kuponu veriyoruz, bu dermizde indirim kuponu ile hostgator da nasıl kayıt işlemi yapılır bunu göreceksiniz.

Ders 021. WP Cumulus eklentisi
Bu eklenti ile sidebar´ınızda etiket bulutunu daha farklı bir tasarımla gösterebilirsiniz.

Ders 022. WordPress Video Plugin
Çok güçlü olan bu eklenti sayesinde sitenize aklınıza gelebilecek tüm video yayını yapan sitelerden (örneğin youtube dailymotion vs. gibi) videoları çekip sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Ders 023. Cooliris Embedd
Daha öncede tanıştığımız cooliris eklentisinde farklı olan bu dersimizde doğrudan sitesinden aldığımız kodu sitemize yerleştiriyoruz ve yine aynı tasarımla resimlerimizi ve videolarımızı yayınlayabiliyoruz.

Ders 024. SEO Meta Tag eklentisi
SEO çalışmasının önemli noktalarından biri meta tag ları. Bu eklentiyi kurduktan sonra kodlama yapmadan sitemize ait olan meta taglarını eklemiş oluyoruz.

Ders 025. Platinum SEO Pack eklentisi
All in One SEO eklentisine benzer bir eklenti bazı ayrı özellikleri var conintical url otomatik olarak eklemiş oluyorsunuz ayrıca daha önceden all in one seo kurulmuşsa tüm ayarları migrasyonunu yapabilirsiniz.

Ders 026. Google xml-sitemap
SEO çalışmasının yine çok önemli noktalarından olan google xml-sitemap eklentisi. Bu eklenti ile birlikte 3 büyük arama motorlarına sitenizin haritasını göndermiş olacaksınız.

Ders 027. SEO Friendly image
Google görsel aramalarda resimlerinizin çıkmasını istiyorsanız witdh hight ve alt taglarını girmeniz gerekmektedir. Bu dersimizde bunları sizin için otomatik olarak yapan bu eklentiyi tanıtıyoruz.

Ders 028. Google Webmaster Tools
İnternette en büyük arama motoru olan google sitenizden kesinlikle haberdar olması gerekiyor. Bunu sağlamanın bikaç yolunu daha önceki derslerimizde görmüş olacaksınız. Bu dersimizde Google webmaster tools´a sitemizi nasıl ekleriz bunu göreceksiniz.

Ders 029. Visitor Maps and Who is Online
Bu dersimizden sonra heralde kontrol panelinizde en çok kullanacağınız uygulama bu olacaktır, neden mi? Çünkü bu eklenti size sitenizde kimler var neler yapıyorlar ve nerelerden gelmişler herşeyi gösteriyor. Sadece insan ziyaretçileri değil tabi arama motorlarından gelen tüm botları görebiliyorsunuz hangi içeriğinizi taradığını ve nekadar sitenizde kaldığını tüm detayları ile görebileceksiniz.

Ders 030. StyleCoding Localization
İster tema olsun ister eklenti bu uygulamayı gördükten sonra artık her yeni eklemiş olduğunuz temayı çok rahatlıkla türkçeleştirebileceksiniz.

Ders 031. Piwik Web Analytics
Piwik Web Analytics adından anlaşır olduğu gibi sitenizde olan biten herşeyin istatistiğini veren bir uygulamadır, google analytics gibi düşüne bilirsiniz yalnız google analytics verileri belli aralıklarla güncelliyor piwik ise anlık olarak gösteriyor ve çok daha kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulamadan faydalanmak için server de bir alan açıp kurulumunu yapmalısınız. Bizim üyelerimiz kurulum yapmadan bu uygulamadan ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Ders 032. WP Favicon
Yine bir SEO çalışması olan bu eklenti ile birlikte sitemize favicon eklemiş olacağız. Taraycımızın adres barın solunda olan küçük icona favicon deniyor buda ziyeretçilerimizin sitemizi tanımalarına yardımcı oluyor.

Ders 033. WP Compressor (Gzip)
Arama motorlarında kalite puan yakalamak için sitenizin sayfaları hızlı açılması gerekiyor. Bu dersimizde bunu sağlayan bir eklenti  göreceksiniz.

Ders 034. SEO Smart Links
Site içi çapraz linkleme konusuda çok önemli bir SEO çalışmasıdır. Bu dersimizde uygulayacağımız eklenti ile bu işlemi kolaylaştırmış olacağız.

Ders 035. WP Super Cache kurulumu
Sayfaların açılması süresi ile ilgili başka bir dersimiz.

Ders 036. Broken Link Checker
Arama motorlarından gelen botlar ve örümceklere yol göstermemiz gerekiyor eğer içeriğinizde kırık linkler varsa içeriğiniz taranmadan botlar çıkıp giderler. Bu dersimizde sitemizi kırık linkleri sürekli kontrol eden bir eklenti göreceksiniz.

Ders 037. FTP FileZilla
Hostumuza bağlanmanın farklı yöntemleri var, bunlardan biride FileZilla ile bağlanmak. Bu dersimizde FileZilla ile hostumuza bağlanmayı öğreniyoruz.

Ders 038. Siteye Link Ekleme
Sitenize link ekleme türlerini göreceksiniz.

Ders 039. Anchor Link Ekleme
Anchor link ekleme yine çok önemli bir SEO çalışmasıdır. Zamanla google aramalarında ilk sırada çıkarırsa arama sonucun altına sitenizin diğer yazılarına giden linkler gösteriyor.

Ders 040. Sexy Bookmarks
Bu eklentiyi sitenize ekleyerek çok önemli olan backlink çalışmasıda yapmış oluyorsunuz. Bu eklenti sayesinde gelen ziyaretçileriniz sizin belirlediğiniz sosyal network ağlarında yazılarınızı paylaşma imkanı veriyorsunuz. Herbir paylaşılan yazınız size backlink olarak geri dönecektir. Buda çok önemli bir SEO çalışmasıdır.

Ders 041. Follow Me
Bu dersde göreceğiniz eklenti ile sitenizi facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda takip etmek isteyenlere imakan sağlamış olacaksınız. Facebook da site tanıtım sayfası oluşlturup ve sitenizin her yeni eklenen yazıları facebook tanıtım sayfanıza eklemeyip ve facebook sayfanızı twitter ile bağlayıp her iki tarafdanda otomatik bişekilde backlink almayı öğreneceksiniz.

Ders 042. Daha Fazla Etiketi (More Tag)
Daha fazla etiketi ile hazırlamış olduğunuz yazının bir kısmını anasayfanızda gösterebilir, eğer ziyaretçi daha fazlasını okumak istiyorsa devamı düğmesine tıkladıktan sonra tüm yazıyı görmesini sağlayan bir uygulamadır.

Ders 043. Adsense Reklam Kodu
Bu dersimizde sitemize google adsense aracılıyla nasıl reklam kodu alırız ve bu kodu sitemize nasıl ekleriz bunu göreceksiniz. Adsense reklamlarına tıklandıkca siz para kazanacaksınız.

Ders 044. Domain Nameserver Tanımlama
Bir domain aldıktan sonra yapılması gereken işlemleri adım adım öğreneceksiniz, domain hostunuza eklemek için DNS tanımlama ve daha sonra addon domain olarak ekleme bu aşamadan sonra wordpress kurulumu gerçekleştirmeyi göreceksiniz.

Ders 045. NextGen Gallery ile LightBox Efekti
Sitenizde resim yayınlarken LidhtBox efekti ile yayınlamanın ayarını göreceksiniz

Ders 046. W3 Total Cahce Kurulumu
Sitenizin performansını artırmak için günümüzde wordpress kullanıcıların gözdesi olan W3 Total Cache eklentisinin önemli ayarlarını bu dersde göreceksiniz.

Ders 047. Duyru Ekelntisi
Sitemizin sidebar´ında yenilikler hakkında veya kampanyalarınız hakkında duyuruları yukarı doğru kayan yazılar şeklinde duyuracaksınız.

Tüm listeyi görmek için buraya tıklayın…

WordPress dersleri sadece bununla sınırlı değil!

WordPress dersleri bugün için 47 adet videoya ulaşdı, bugüne kadar her faydalı bulduğumuz eklenti ve yenilikler hakkında video oluşturmayı hedefledik ve yaptık. WordPress konusunda videolarımızı devamlı oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu 47 adet WordPress dersleri ile birlikte kendi sitenizi çok başarılı şekilde kurmuş olacaksınız ve artık pazarlama stratejinizi gerçekleştirmeye geçip netten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Videolar dışında WP Kurs olarak Cenk arkadaşımızın hazırladığı ve yönettiği yeni yazı dizisinide takip etmenizi tavsiye ederim. Yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir ama wordpress ile ilgili ileri seviyede bilgi edinmek isteyenler için çok faydalı bir yazı dizisi olduğunu söyleyebilirim. WordPress giriş ile başlayan ve wordpress tema yapısına ve PHP kodlamalarına değinen bir yazı dizisi. Aynı zamanda doğrudan pc´nizde uygulamalı olarak takip edip pratiğe dökeceksiniz.

WP Kurs WordPress Dersleri ödeme seçenekleri:

Ödemenizi “Satın Al” butonuna tıklayarak sitemizin tanıtımını üstlenen ClickMerkez A.Ş. güvenli ödeme sayfasından yapabilirsiniz.

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.