WordPress Rating (oylama) – GD Star Rating Eklentisi

WordPress Sitenizde yer alan sayfaların, yazıların, videoların ve yorumların gelen ziyaretçiler tarafından değerlendirilmesi (Rating) ve oylanması (Vote) için geliştirilmiş bir eklentidir. Admin panelinden değerlendirmeler ve oylamalarla ilgili sonuçları takip edebilirsiniz. GD Star Rating eklentisi ile ilgili olarak ilk bakışta söyleyebileceğim 2 husus var. Birincisi, çok geniş bir ayar ekranına sahip, ikincisi ise sayfa hızına olumsuz bir etki yapıyor olması. Sayfa hızına olan etkilerini bir takım düzenlemeler yaparak azaltabilirsiniz.

Admin panelinden –> Eklentiler–> Yeni ekle işaretlenerek arama bölümüne “GD Star Rating” yazdığınızda eklentiyi kurabilir ve etkinleştirebilirsiniz.

GD Star Rating Sayfa -Yazı  oylama

Eklentiyi kurduktan sonra sayfaların ve yazıların altında şık bir tasarıma sahip oylama ve değerlendirme alanının eklendiğini göreceksiniz. Ziyaretçileriniz 1’den 10’a kadar beğeni notu verebilirler. Değerlendirme ( beğeni) notunun hemen altında oylama bölümü bulunmaktadır. IP bazında işlem yapıldığı için aynı ip üzerinden aynı yazı ya da sayfaya oy verilmesi engellenmiş durumda

GD Star Rating Yorum (Comment)  Oylama

Yorumlarıda ziyaretçilerin değerlendirmesine sunabiliyorsunuz. 1’den 5’e kadar puanlama sistemi mevcut. Yine oylama seçeneğide mevcut.

GD Star Rating WordPress Panel

Kurulumdan sonra wordpress admin panel üzerinde GD Star Rating isimli ayar alanından değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Ben birkaç menüsünden burda bahsetmek istiyorum. Bu ayarla ile site içinde oylama yapacak ziyaretçilerin özellikleri belirlenebiliyor. Yaptığınız bu ayarla herkes , sadece ziyaretçiler ya da sadece üyeler değerlendirme yapabilirler.

GD Star Rating WordPress Ayarları:

  • My ratings altında tüm beğeni notlarını ve oylarını görebilirsiniz.
  • Articles altından yapılan değerlendirmelerin grafiklerini inceleyebilirsiniz.
  • Template ile GD Star Rating görünümünü değiştirebilirsiniz.
  • Tool sekmesi altından database, cache temizleme , CSS düzenleme gibi fonksiyonları yerine getirebilirsiniz.

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.