Premium WordPress Temaları

Bir çok site sahibi, wordpress temaları ile kendilerini özdeşleştirirler. WordPress temalarının tamamen kendilerini yansıtmasını isterler. İnşaat,  Emlak, Güzellik ve Bakım , Eğitim kursları vb. gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, müşterilerini ilk karşıladıkları ofisleri mümkün olduğunca göz alıcı ve güven verici şekilde tasarlamaya özen gösterirler. Internet üzerinde tanıtım ya da satış yapılan sitelerde  kullanılan temanında bu özellikleri karşılar nitelikte olması gerekir. WordPress siteleri için hazırlanmış binlerce tema mevcut. Kullanıma hazır halde bekleyen bu wordpress temalarını seçerken çok dikkatli davranmak gerekir.

Ücretli ya da ücretsiz olarak temin ettiğiniz wordpress temaları kısıtlı kullanım özelliğine sahiptir. Temanın ilk başta size sunduğu araçlar ve görsel dosyalar yetersiz kalırsa temayı editleme yoluna gidebilirsiniz. WordPress temalarını editleyerek;

  • premium wp temalarıHeader resmini değiştirebilir,
  • Footer ya da sidebar üzerinde düzenlemeler yapabilir,
  • stil (style.css) dosyası ile farklı görünümler oluşturabilir,
  • Eklentiler (plugin) ile temalarınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz.

WordPress Tema Tasarımları

Günümüz iş dünyasında bütün firmalar hep vitrinde kalmak ve satışlarını arttırmak zorundadır. Geleneksel pazarlama yöntemleriyle ulaşılamayan birçok kitleye internet üzerinden ulaşmak mümkündür. Bunun farkında olan işletme sahipleri hem web sitesi edinme yasal zorunluluğundan hem de pazar paylarını büyütmek açısından internet satışlarına ağırlık vermektedir. Bu eğilim, wordpress tasarımcılarını yaptıkları temaları daha basit ve kullanışlı hale getirmeye zorlamıştır. Sonuçta; kullanımı, güncellemesi kolay olan wordpress sitelerinin talebinde muazzam bir artış olmuştur ve dünyada lider konuma gelmiştir.

Düzenlenen yeni Türk Ticaret Kanunu Yasa Tasarısı ile  büyük ve küçük tüm işletmelerin web sitesi sahibi olması zorunlu hale getirilmiştir. Teknik ve detay bilgisi olmayan ya da site tasarımına ve güncellemelerine ödenek ayırmak istemeyen  küçük işletmeler wordpress temaları ile bu sorunlarını çözmüşlerdir. Büyük işletmeler ise wordpress temaların kendilerine sundukları esneklik sayesinde bünyelerinde çalıştırdıkları personelleri blog yazarı gibi kullanarak bir adım öne çıkmışlardır.

Konu küçük işletmeler için daha da önem kazanmaktadır. Çünkü; hiç bir teknik altyapıya ve bilgisayar dillerine hakim olmayan kişiler bile kolaylıkla WordPress temaları ile kendi sitelerini yönetmektedirler. Bu sayede reklam giderlerinden tasarruf edip, çok daha geniş kitlelere ulaşmanın keyfini çıkarıyorlar.

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.