Web´de Dijital ürün Satışları

Günümüzde dijital ürün satışları yaygınlaşmaya başlıyor, Affiliate sistemi Türkiyede yaklaşık 1,5 yıldır tanıtılıyor ve bu sistemden faydalanmak isteyen insanlar genelde başkaların ürünlerini pazarlayarak yan gelir sağlamayı hedefliyorlar. Sistem henüz çok yeni

olduğu için Türkiyede çok fazla dijital ürün bulunmamakda, affiliter´ler bu konuda türkiye genelinde sıkıntı çekiyorlar ve yurtdışında olan ürünleri pazarlamaya çalışıyorlar, ve burada karşımıza yabancı dil engeli çıkıyor.

Zamanla Türkiyede´de dijital ürünler çoğalacağını düşünüyorum, insanlar yurtdışında pazaladıkları bir ürünün aynısını Türkçe olarak çevirip türkiyede kendi ürünü olarak satışa sunacaklar, veya kendi oluşturdukları ürünü…

Ürünü hazırladıktan sonra Web Site tasarımı geliyor. İnternet ortamında dijital ürün satışlarında en önemli unsur sitenizi oluşturacağınız grafiklerdir. Satışa odaklı grafikler olması gerekiyor, etkileğici grafikler. Ziyaretci sitenize geldiğinde görmüş olduğu grafikler sayesinde sitenizi ve ürünü aklında tutacak, aslında bilgisayara indirilir bir dijital ürün ama grafiklerle bu ürünün real olduğunu göstermeliyiz.

Örneğin ürünümüz bir eKitap (eBook) bu durumda sitemizde profesyonel oluşturulmuş bir kitap koyarsak ürün satışını artıracaktır. Yazılarımızı okumaları için işaretler koyarsak yazıyı okumalarına odaklamış olacağız. Satış sayfası oluştururken sadece etkili yazı yazmak malesef yeterli olmuyor, eğer grafikler etkili değilse ve doğru seçilmediyse ürün ya çok az satar yada hiç satmaz tüm yapılmış emeğe yazık olur.

Amerikada bu tip satış sayfalarını işleten insanlar sayfalarını defalarca (splittest) yöntemiyle test ediyorlar. Spittest sistem nasıl işliyor? Hazırlanmış olan sayfadan iki tane olduğunu düşünün tıpa tıp aynısı sadece birinde bir grafik, başlık veya fiyatı değiştirilmiş. Siteye ziyaretci trafiği yönlendiriliyor, ilk gelen ziyaretci A sayfayı görüyor 2. ziyaretci ise B sayfayı görüyor, ve böylece devam ediyor. Test sonunda hangi sayfa daha etkili olduğu istatisklerden anlaşılıyor. Kaybeden sayfa çıkarılıp yerine yeni değişikleri olan bir sayfa ekleniyor ve bu şekilde sitenin maksimum potansiyeli ortaya çıkıyor.

Evet Site dizaynı eklemiş olduğunuz grafiklerin önemi oldukca fazla. Kendi ürünü için Satış sayfası oluşturmayı düşünen arkadaşlar için iki adet Paket hazırladım.

  1. 37 farklı Cover oluşturabileceğiniz bir ürün eBook, DVD kapağı, Üyelik kartı, Yazılım box´u ve dahsı “eCover Black Pack”
  2. yaklaşık 40 MB lik satışa odaklı grafikler tümü psd dosyalarıyla özelleştirilebilir olması ayrıca kafanızda oluşan tasarımı gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. “Etkili Grafikler Paketi”

eCover Black Pack´e ulaşmak için tıkla…
Etkili Grafikler Paketi´ni görmek için tıkla…
Etkili Grafikler Paketi V.2 görmek için tıkla…

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.