Yazar Hakkında – Cool Author Box

Üyelerimden gelen bir istek üzerine bugün ufak çapta bir araştırma yaptım. Blog yazarı hakkında biyografi ve resim bilgileri içeren bir kutuyu yazılarımızın altına ekleyen bir eklenti buldum.

Cool Author Box Kurulumu

Admin paneline giriş yaparak eklentiler menüsüne tıklayıp “Cool Author Box” kelimesini aratın ve eklenti listesinden şimdi kura tıklayıp eklenti kurulumunu gerçekleştirin.

Manuel kurulum için eklentiyi http://wordpress.org/extend/plugins/cool-author-box/ adresinden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra zip dosyasını masaüstünüze çıkarıp içindeki klasörü FTP ile servere bağlanarak wp-content/plugins klasörün içine atın ve admin panelin eklentiler menüsünden etkinleştirin.

Cool Author Box eklentisini kurmuş olduk. Yazar hakkında bilgileri admin panelin profiliniz menüsünde verdiğimiz bilgileri,  yazarın resmini ise gravater sitesine eklenen resmi çekiyor. Bunları daha önceden ayarladıysanız otomatik olarak tüm bilgileri çekecektir.

Son olarak Cool Author Box ayarlarına giderek yazı veya sayfalarda veya sadece yazıda görünmesi için gereken ayarı yapıyoruz. Hepsi bu kadar…

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.