WordPress de Yazı eklemek

WordPress de yazı ekleme konusunda çok titiz davranmak gerekiyor çünkü bu alanda arama motorlarına sitemizin içeriği konusunda çok önemli bilgiler veriyoruz, oluşturduğumuz yazılar sayesinde ziyaretçilerimiz sitemizi bulacakları için dikkatli bişekilde yazılar oluşturulması gerekiyor ve kesinlikle kopya yapıştır mantığı ile çalışılmaması gerekiyor.

Eğer ziyaretçilerinizi sürekli olarak sitenizde tutmak istiyorsanız, ki amacımız bu olduğunu düşünüyorum, konuya hakim olduğunuz bir site hazırlamanızda herzaman fayda var. Bu şekilde oluşturacağınız yazıları daha rahat ve verimli oluşturabileceksiniz. İnsanlara doğru bilgiyi aktarıp bizden aldıkları bilgilerle faydalı bişeyler bulmalarını sağlamak o ziyaretçiyi dönüşümlü olarak sitenizi kazandıracaktır.

Bu alandaki önem gerçekten çok yüksek ve günümüzde bu alanda para kazanan insanlarda var. Doğru içerik oluşturup blog yazarlığı yapanlar aylık olarak güzel ek gelir sağlıyorlar. Ülkemizde blog yazarlığın henüz yurtdışında olduğu gibi yaygın olmasada yavaş yavaş bu alanda kendimizi geliştiriyoruz. Bu konuy diğer yazılarımda tekrar değeniceğimi belirterek konumuza geri dönüyorum…

Yazı eklerken SEO uyumluluğu

Yazı eklerken SEO yani arama motoru optimizasyonu konusuna dikkat etmek bize daha fazla ziyaretçi getirecektir. Hazırlayacağımız yazıya başlamadan önce konumuzu belirleyip önce kafamızda büyük ölçüde bitirmemiz gerekiyor. Yazımızı kafamızda aşağı yukarı oluşturduktan sonra artık yazı ekleme işleminde bazı kriterleri ele alarak doğru anahtar kelimeleri seçip yazımızda kullanmamız çok önemli.

Artık sıra yazı başlığı, açılama, içerik ve anahtar kelime seçimlerine geliyor. Başlığımızı verirken aynı zamanda URL yani bağlantı adresimizi oluşturmuş olacağız. Google da bir arama yapıldığında  örneğin “seo çalışması” google bu aramayı öncelikle URL adresinde arıyor…

“SEO çalışması” kelimesi için bu URL varsa google aramalarında muhtemelen sitenize bu kelimeden ziyaretci gelmeyecek.

www.alanadi.com/12?=tb veya www.alanadi.com/arma-motoru

Eğer “SEO çalışması” kelimesinden sitenize ziyaretçi çekmek istiyorsanız URL adresiniz şu şekil olmalı.

www.alanadi.com/seo-calismasi

Yukarda gördüğümüz örnekde başlık seçimimizin nekadar önemli olduğunu gördük. Bu aşamadan sonra artık içeriğimize geçiyoruz ve burda google aramalarında URL adresimizde anahtar kelimemizi kullandık artık google içeriğimizde tam isabetli kelimeleri arıyor ve ilk baktığı yer “h1” tag´dır. Burada tekrar anahtar kelimemiz bulunması gerekiyor…

Örneğin:

H1 tag olarak “SEO Çalışması Önemi” gibi…

Ve artık yazımızın içeriğini oluşturmaya geldi. Yazımız oluştururken 350 – 450 kelime arasında olması ideal dir, bu durum bize kalite puanı kazandıracaktır. Ve içeriğimiz kesinlikle konumuz olan “SEO çalışması” ile ilgili olması gerekiyor. Açıklama kısmına ekleyeceğimiz 160 kelimelik açıklamamızı seçerken yine anahtar kelimemizin bulunduğu bölümü eklememiz lazım.

Son olarak site içi link verme. Benzer konularınızın bağlantılarını yazınızın en alt kısmına ekleyerek site içi linkleme konusunu yapmış olacaksınız benim bu yazımdada gördüğünüz gibi.

Alınan Dersler:

  1. Yazı eklemek
  2. Yazı düzenlemek

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 5

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.