Socialize Eklentisi

Socialize eklentisi sitenize gelen ziyaretçilerin içeriğinizi sosyal medya ağlarına paylaşımını kolaylaştıran bir uygulamadır. Şuan okumuş olduğunuz yazıda canlı örneğini görüyorsunuz, sol üstte ve yazının sonunda üye olduğunuz sosyal medya ağlarında bu içeriği rahatlıkla paylaşabileceğiniz butonlar var. Butonların birine tıklayıp paylaşım yaptığınızda ilgili sayfanızda diğer arkadaşlarınızla bu içeriği paylaşmış olacaksınız.

Site sahipleri için bu uygulama ek bir trafik kaynağıdır. İçeriğiniz paylaşıldıkça daha fazla ziyaretçi sitenize gelecektir. Bir diğer önemli husus da sitenize dışarıdan gelen link sayısı artacaktır.

Socialize eklenti kurulumu

Admin paneline giriş yapıp eklentiler menüsünden yeni ekle butonuna tıkayın, arama kelimesi olarak “socialize” yazın eklentiyi programlayan Jonathan Bishop, Jon Bishop olarak da geçebilir. Şimdi kur linkine tıklayıp son olarak eklentiyi etkinleştir linkine tıklayarak kurulumu gerçekleştirmiş oluyoruz.

Elle kurulum için socialize eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Socialize eklentisini indirdikten sonra zip klasörünü bilgisayarınıza çıkarın, içinden çıkan dosyayı wp-content/plugins klasörüne atın ve admin panelinden eklentiyi etkinleştirin.

Socialize ayarlarına giderek hangi sosyal medyalar yazılarınızda paylaşım için gösterilmesini istiyorsanız ayarlayın. Ayrıca yazılarınızı oluştururken sağ taraf da yine yazıya özel sosyal ağlarını ekleyebilirsiniz.

Umarım herkes için faydalı olmuştur… sizde paylaşarak destek olabilirsiniz :)

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.