ClickMerkez Affiliate Network

ClickMerkez sistemi ile yeni bir kazanç kapısı biz site sahiplerine sunulmuştur. Sitemizin yapısı gereği tüm üyelerimiz site sahibidir ve gelen ziyaretçilerde büyük ihtimalle ya site sahibi yada site sahibi olmak isteyen kişilerden oluştuğu için bu yazı çok faydalı olacağını düşünüyorum.

ClickMerkez Nedir?

ClickMerkez ürün sahipleri (Vendor) ve iş ortaklarını (Affiliate) bir araya toplayan bir sistemdir.

ClickMerkez´e önce ürün sahibi (Vendor) tarafından bakalım

Ürün sahibi ürününü pazarlamak için bir site hazırlamıştır ve bu şekilde ürününü müşterilerine ulaştırmaya çalışmaktadır. Müşterisi siteye gelir ürünü ister ve ödemesini gerçekleştirdikten sonra ürüne sahip olur. Buraya kadar herşey normal, zor olan kısmı aslında ürünü müşteriye ulaştırmaktır.

Nekadar işleyen bir sisteminiz olsada müşteriyi sitenize çekemedikten sonra bir işe yaramaz. Ürün sahibi artık müşteriyi sitesine çekebilmek için reklam kampanyalarına hem bütçe hemde zaman ayırmak zorundadır. Müşteri sorunları kargo takibi varken birde reklam işlemleri ile uğraşmak zordur. İşte ClickMerkez tam bu aşamada devreye girmektedir, ürün sahibi sitesini ClickMerkez pazaryerine eklediği andan itibaren reklam giderleri ve sitesine müşteri çekme derdinden kurtulur. Artık rahatça müşteri memnuniyeti ve ürünü vaktinde ulaştırma konuları ile ilgilenebilir. Neden mi? Bunu aşağıda ClickMerkez iş ortakları (Affilaite) konusunda yazdıklarımdan anlayacaksınız…

Vendor Panelinden bazı görüntüler:

ClickMerkez Paneli

ClickMerkez Vendor Anasayfa

Vendor Raporları

ClickMerkez Raporlar

Banner ekleme

ClickMerkez Reklam Araçları

İşlemler menüsü

ClickMerkez İşlemleri

ClickMerkez´e şimdi iş ortağı (Affiliate) tarafından bakalım

İş ortağı (Affiliate) internet ortamının sunduğu tüm reklam stratejilerini kullanarak komisyon karşılığı ürün pazarlayan kişidir. Kendisine ait ürünü yoktur, müşteri hizmetleri onu ilgilendirmez, kargo takibi hiç kafasına takmaz. Onun yaptığı tek şey iş ortağı olduğu ürünü internet ortamında etkin bişekilde pazarlamaya çalışır ve bu işte çok iyidir, profesyonel reklamcılık.

ClickMerkez pazaryerinde kendisine uygun bulduğu bir ürünü inceler reklam stratejisini planlar ve işe koyulur. ClickMerkez sisteminde ürün sahipleri tarafından hazırlanmış reklam araçlarını kullanarak trafik yönlendirir. Affiliate araştırmacıdır daha etkin pazarlama yapabilmesi için sürekli yeni teknikler araştırır ürün sahiplerin sitesine daha fazla trafik çekerek daha fazla kazanacağını çok iyi bilir.

ClickMerkez´in sunduğu güçlü araçlarla birlikte Affiliate´lerin daha da etkin kampanyalar oluşturmalarına olanak sağlıyor. Raporlama sisteminin sunduğu geniş analiz imkanı, değişik link yapılandırmaları ki bunlardan biri hepimiz için çok yeni olan DirectLink uygulaması ile ürün sahibinin sitesine doğrudan bağlantı verebilme imkanını sunuyor. Bu teknik ile arama motorların bile anlayamayacağı şekilde ürün pazarlama imkan sağlıyor, bu seo açısından da çok önemli bir etken. Arama motorları çok fazla affiliate linki olan sitelere sıcak bakmıyor.

ClickMerkez Affiliate panelinden bazı görüntüler:

Affiliate Panel Affiliate Pazaryeri
ClickMerkez Reklam ClickMerkez Affiliate

ClickMerkez´in fiziksel ürünler ile ilgili duyurusu dün yayınlandı, okumak için tıklayın…

ClickMerkez İş Ortaklığı yazısını okumanızı tavsiye ederim…

Sonuç itibari ile ClickMerkez hepimiz için hayırlı olsun. ClickMerkez sitesini ziyaret etmek için http://clickmerkez.com

Diğer konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.