MP3-jplayer Eklentisi

Son zamanlarda üyelerimden gelen sıkça isteklerden biri olan “blog´uma müzik eklemek istiyorum nasıl yaparım?” konusuna bugün bir araştırma içine girerek MP3-jplayer eklentisini buldum. Eklenti hakkında kurulum ve ayarlar konusunda bu yazımı hazırlıyorum, her zaman olduğu gibi yazının sonunda VİP üyelerime özel birde eğitim videosu bulacaksınız.

MP3-jplayer kurulumu tüm diğer eklentilerde olduğu gibi wp-admin panelinden eklentiler menüsüne geçerek “yeni ekle” butonuna tıklayıp anahtar kelime olarak “mp3-jplayer” kelimesini aratın. Eklentiyi listeden bulun ve “şimdi kurun” linkine tıklayın ve son olarak “eklentiyi etkinleştir” linkine tıklayın. Bu şekilde eklenti WordPress blog´una kurulmuş olacaktır.

Kurulum gibi sayfa veya yazılarınıza eklemesi de kolay. Eklenti ayarlarında eklenti ile ilgili kullanabileceğiniz tüm shortcode´ları bulabilirsiniz. Eklenti hakkında tüm player seçeneklerini görmek için demo sayfasına giden linke tıklayın http://sjward.org/jplayer-for-wordpress.

Shortcode kullanımı çok kolaydır, eklentinin ayarlar kısmında shortcode (kısa kod) oluşturup bu kodu yazınıza ekleyin. Örneğin; öncelikle oynatmak istediğiniz bir mp3´ü server´inize FTP programı eklemelisiniz ben FileZilla kullanıyorum bu tür işlemler için. MP3´ü server´e yükledikten sonra [ mp3j track="myfile.mp3" ] mp3-jplayer eklentisine özel bu shortcode (kısa kod) yazınıza ekleyin.

Kodu bu şekilde eklediğinizde tek bir parça oynatmak için kodu eklemiş olacaksınız. myfile.mp3 kısmına server´e yüklemiş olduğunuz dosyayı girmelisiniz. Hepsi bu, artık blog´unuzda ziyaretçilerinize sevdiğiniz müzikleri dinletebilirsiniz.

Kurulum ve ayarları daha detaylı alabilmek için videoyu izleyin…

Videoya ulaşmak için:

Video 54

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.