WordPress Alt Kategori Oluşturma

WordPress de alt kategori oluşturmak yada kategoriye yeni bir alt kategori eklemek oldukça basittir. Web siteniz içinde yer alan benzer konuları, ana bir başlık altında toplamak ziyaretçilerinizin aradıkları konuları bulmalarını kolaylaştırır. Bu sayede hem ziyaretçileriniz memnun kalır, hemde odaklandıkları konuları  bir arada gördükleri için sitede daha fazla vakit geçirirler.

Alt kategori oluşturmakHeader menübar üzerindeki sayfalarınızın altına açılır menü oluşturabilirsiniz. Kendi sitemden örnek vermem gerekirse; menübar’da bulunan “WordPress” sayfası altındaki kategoriler “WordPress’e Giriş, WordPress Tema Yapısı, XAMPP Kurulumu….” sayfalarından  oluşmaktadır. Resimde de gördüğünüz gibi WordPress ana başlığı altında alt kategoriler oluşturdum. Daha sonra alt kategoriler içine yeni alt kategoriler ekledim.

WordPress Alt Kategori Nasıl Oluşturulur?

Kategoriler hem sayfalar hemde yazılar için oluşturulabilir. Aşağıdaki başlıklar altında bu kategorilerin nasıl eklendiğini ya da oluşturulduğunu görebilirsiniz.

Sayfalarda Alt Kategori Oluşturmak

Kontrol Panel–>Sayfalar–>Yeni Ekle dedikten sonra sayfanın sağ tarafındaki “Sayfa Özellikleri” alanından ayarlanabilir. Bu alandaki 3 seçeneği düzenleyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.Sayfa Kategori Oluşturma

Yazılarda Alt Kategori Oluşturmak

Kontrol Panel–>Yazılar–>Yeni Ekle dedikten sonra sayfanın sağ tarafındaki “Kategoriler” alanından ayarlanabilir. Bu alandaki seçenekleri düzenleyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Yazılarda Kategori Oluşturma

Alınan Dersler:

  • Sayfalara Alt Kategori oluşturma
  • Yazılara Alt Kategori oluşturma

Videoya buradan ulaşabilirsiniz:

Video 48

Benzer Konular:

Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.